HOT trend – puder do twarzy… z filtrem w proszku!

Ten kosmnetyk, to rewolucja w makijażu i ochronie skóry! Pożegnaj się z ciężkim, komedogennym i tłustym filtrem przeciwsłonecznym, który w dodatku bieli skórę. Krem przeciwsłoneczny ostatnich sezonach roku jest “sprytnym” kosmetykiem, a w dodatku można go z łatwością nakładać na makijaż!

Filtry przeciwsłoneczne – tak było dawniej

Jak dotąd dla wielu stosowanie filtrów przeciwsłonecznych wiązało się z pewnymi niuansami: tłuste, komedogenne kremy były po prostu zbyt ciężkie i zapychające. Kremy z filtrem bywały bardzo lepkie, nadawały twarzy biały odcień i niestety fatalnie komponowały się z makijażem. Na szczęście wszystkie te problemy to już przeszłość, dzięki nowej generacji filtrów przeciwsłonecznych w formie pudru!

Puder przeciwsłoneczny z filtrem – hit blogerek!

Lekki jak piórko, niewyczuwalny i niebielący, a także skuteczny, o wysokim faktorze i doskonałej ochronie. Ma jeszcze jedną zaletę: zadba o Twój makijaż, tworząc piękne, satynowe wykończenie na buzi. Efekt jest świetny, a puder do twarzy z filtrem jest tak genialnym wynalazkiem że zastanawiamy się, dlaczego powstał tak późno i czemu nikt nie wpadł na ten pomysł już wcześniej.

Puder SPF do twarzy – zalety

Niekwestionowana zaleta pudru przeciwsłonecznego? Od teraz możesz się pudrować, a jednocześnie chronić skórę! W swojej ofercie taki puder ma już coraz więcej marek kosmetycznych. trzeba przyznać, że puder zaskakuje swoją wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Produkt jest idealny dla tych, którzy pragną matowej skóry, nie cierpią i nie mogą używać zbyt ciężkich kremów SPF, a dodatkowo spędzają dużo czasu na słońcu i potrzebują ochrony przeciwsłonecznej kilka razy w ciągu dnia. Kolejna zaleta: puder można łatwo rozprowadzić po twarzy, nie psując makijażu. Do tej pory było to raczej niemnożliwe – nie dało się nałożyć kolejnej porcji ochrony SPF, bez zmywania makijażu. W efekcie po prostu chodziłyśmy nieumalowane… ale teraz to wszystko się zmieniło! Zawarte w pudrze filtry mineralne zapewniają fizyczną blokadę promieni słonecznych, odbijając je od skóry.

Jak wygląda puder z filtrem?

Puder SPF w dotyku przypomina zwykły sypki puder. Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną ponieważ ma mineralne filtry: tlenek cynku lub dwutlenkiem tytanu. Warto dodać, że często w ofercie otrzymujemy puder z kolorem, lub bez – do wyboru. Puder do twarzy z filtrem może wyglądać jak zwykły kompaktowy puder, jednak wiele modeli jest wyposażone w duży pędzel, a w jego trzonku skrywa się kosmetyk.

Jak stosować puder SPF z ochroną przeciwsłoneczną?

Produkty są dostarczane z pędzelkiem lub gąbką i należy rozprowadzić dobrą warstwę na całej twarzy i szyi. Nadmiar pudru po prostu usuń chusteczka lub choćby palcami. Gotowe!, Teraz możesz z czystym sumieniem cieszyć się słońcem.