Jak dbać o brwi?

Brwi nadają kształtu naszej twarzy. Kiedyś modne były cienkie, a teraz czas na grube, gęste i naturalne. Jak o nie zadbać, żeby były piękne i zdrowe? Poznaj zasady pielęgnacji brwi, a przekonasz się, że to naprawdę proste.

Jakie są idealne brwi?

Nie ma czegoś takiego, jak brwi idealne dla wszystkich. Do każdego pasuje co innego. Grube, cienkie, łagodnie lub ostro zakończone? Ważne, aby pasowała do naszego wyglądu. To indywidualna sprawa.

Każda z nas może mieć naturalne, piękne brwi. Makijaż permanentny nie musi być jedynym ratunkiem. Co zrobić, żeby nie zakrywać naszego naturalnego kształtu brwi pod make-upem? Najważniejsza jest właściwa pielęgnacja, czyli dostarczanie włoskom niezbędnych składników regenerujących, odżywczych i nawilżających, aby mogły rosnąć gęste.

Jak zapuścić brwi?

Przede wszystkim odstaw pęsetę w kąt. To konieczna przerwa, aby brwi mogły odrosnąć i się regenerować. Regularne wyrywanie włosków osłabia mieszki włosowe, przez co mogą mieć problem z odrastaniem. Proces może trwać nawet kilka miesięcy, więc przez ten czas nie dotykaj pęsety. Jeżeli bardzo denerwują Cię włoski wyrastające poza kontur brwi, zaopatrz się w trymer, który goli włoski. To o wiele bezpieczniejszy sposób.

Witaminy i minerały to podstawa tego, jak się czujemy i jak wyglądamy. Postaw na zbilansowaną dietę bogatą w cynk, krzem i witaminy A i E. Jedz dużo ryb, brokułów, jajek, orzechów, pietruszki i pomidorów.

Odżywka do brwi

Jeżeli wybierzesz odpowiednią, to zapobiegniesz wypadaniu włosków, optycznie je pogrubisz i wzmocnisz. Będą zdrowe, gęste i pełne objętości. Dobra odżywka do brwi powinna:

  • zawierać naturalne ekstrakty roślinne,
  • mieć płynną konsystencję, która szybko się wchłania,
  • zadziałać na zewnątrz i wewnątrz na cebulki włosów,
  • nie mieć parabenów, alkoholi i sztucznych barwników,
  • być wydajna i przystępna cenowo.

Czy wiesz, że…

Można pobudzić włoski do wzrostu przez masaż łuku brwiowego? Taki masaż jest naprawdę prosty. Wykonaj go opuszkiem palca lub szczoteczką do zębów. Kilkuminutowy, codzienny masaż sprawia, że składniki odżywcze lepiej wchłaniają się w brwi.