Jak dbać o dłonie? Profesjonalne zabiegi na dłonie

Skóra na dłoniach jest pozbawiona gruczołów łojowych i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową, co przyspiesza procesy jej starzenia się. Z tego powodu z upływem lat skóra dłoni szybciej traci sprężystość i jędrność oraz staje się cienka. Ponieważ mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa zanikają, przez skórę prześwitują naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza, co sprawia, że dłonie wyglądają na wychudzone. Aby zachować ich młody wygląd na dłużej, warto poznać profesjonalne zabiegi na dłonie, takie jak laser, Only Touch, Mini Lift, fototerapia BBL, skleroterapia, hydrobalans, mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym, termolifting, karboksyterapia i zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

dlonie.jpg

Zabiegi na przebarwienia skóry dłoni

Przebarwienia to jedna z oznak starzenia się skóry, na którą pośredni wpływ ma działanie promieni UV. Nie jest łatwo pozbyć się przebarwień za pomocą peelingu, ponieważ procesy regeneracji skóry dłoni przebiegają bardzo powoli ze względu na ich ciągłe podrażnianie. Z tego powodu warto zdecydować się na głęboki peeling punktowy, na przykład Only Touch.

  • Only Touch na przebarwienia dłoni
    to skoncentrowany roztwór kwasu trójchlorooctowego, kwasu cytrynowego i kwasu askorbinowego. Kwasy stosuje się punktowo na miejsca o średnicy mniejszej niż 1 cm. Zabieg Only Touch nie wymaga żadnego przygotowania ani nie ma wielu przeciwwskazań (są nimi jedynie alergie skórne na kwasy, stany zapalne skóry i ciąża).
  • Mini Lift na przebarwienia dłoni
    rozpoczyna się od posmarowania dłoni kremem, który pobudza pracę mięśni i przyspiesza krążenie krwi. W efekcie skóra dłoni staje się zaczerwieniona i podatna na wchłanianie aplikowanych olejków na bazie witaminy E, które odżywiają i rozjaśniają skórę. Mini Lift to zabieg całkowicie bezinwazyjny.
  • Laser na przebarwienia dłoni
    to stosunkowo łatwy zabieg ze względu na płytkość skóry dłoni. Czasem nazywany jest fotoodmładzaniem, bo nie tylko pomaga pozbyć się pigmentu, lecz także pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Przed zabiegiem należy chronić dłonie przed działaniem promieni UV przez co najmniej 4 tygodnie, dlatego warto go przeprowadzać w okresie zimowym. Ponadto przed zabiegiem nie należy stosować peelingów mechanicznych i enzymatycznych ani pić ziół fotouczulających, takich jak dziurawiec, rumianek i nagietek.
    Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, ciemny fototyp skóry, opalenizna, nowotwór skóry, tatuaż, egzema, przyjmowanie preparatów z estrogenem oraz stosowanie maści i kremów z retinoidami. Sam zabieg jest bezbolesny i krótki (trwa około 20 minut) oraz polega na przykładaniu do skóry głowicy emitującej promienie. Po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, dlatego należy ją natłuszczać kremami. Dzięki temu dojdzie do całkowitego złuszczenia, a w efekcie do odsłonięcia jaśniejszej i młodszej warstwy. Najlepiej wykonać trzy zabiegi fotoodmładzania w odstępie 3 tygodni. Między zabiegami należy chronić dłonie przed słońcem.
  • Fototerapia BBL na dłonie
    wykorzystuje energię świetlną, która rozgrzewa skórę i pobudza produkcję kolagenu. W efekcie dochodzi do rozjaśnienia przebarwień, zwłaszcza posłonecznych. Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, a po dwóch dniach znikają. Po fototerapii należy stosować krem z filtrem.

Zabiegi na wystające żyły i kościstość dłoni

  • Skleroterapia na dłonie
    polega na wstrzyknięciu substancji powodującej stan zapalny wewnętrznej błony naskórka. W rezultacie dochodzi do obkurczania i sklepiania się ścianek żył, dzięki czemu stają się mniej widoczne. Skleroterapia nie wymaga znieczulenia, ponieważ wkłucia są wykonywane bardzo cienkimi igłami, a cały zabieg trwa około 10 minut. Po skleroterapii należy nosić na dłoni opaskę uciskową przez kilka dni, a pierwszego dnia nie wolno moczyć dłoni. Na efekty trzeba poczekać od 2 do 4 tygodni, a zabieg można powtórzyć po 3-4 tygodniach.
    Skleroterapia jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. W medycynie stosuje się ją w leczeniu żylaków. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to miejscowe infekcje, przebyte zapalenia żył, zaawansowana miażdżyca, obrzęki kończyn, choroby autoimmunologiczne, nowotwory i ciąża.
  • Zabieg hydrobalans na dłonie
    polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, co pogrubia grzbiet dłoni, dzięki czemu one same stają się mniej kościste, a skóra jest napięta i wyrównana. Zabieg przypomina mezoterapię, ale w przypadku hydrobalansu kwas hialuronowy jest wstrzykiwany dużo głębiej, a jego żelowa formuła opóźnia wchłanianie kwasu, przez co efekty utrzymują się dłużej.
    Podczas hydrobalansu skórę znieczula się żelem. Zabieg trwa 10-30 minut, a efekty wypełnienia i jędrności są widoczne od razu. Po serii trzech zabiegów efekt powinien utrzymywać się przez półtora roku. Przeciwwskazania do zabiegu: stany zapalne skóry, uczulenie na kwas hialuronowy, nowotwór, choroby autoimmunologiczne i ciąża.

Zabiegi regenerujące skórę dłoni

  • Mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym na dłonie
    Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu w skórę, co zmniejsza widoczność naczyń i ścięgien, pobudza produkcję kolagenu oraz nawilża skórę. Preparat wykorzystywany podczas mezoterapii igłowej zawiera nie tylko kwas hialuronowy, lecz także retinol i witaminę C, które opóźniają procesy starzenia oraz napinają i ujędrniają skórę. Przed zabiegiem zaleca się stosować suplementy diety z witaminą K, aby uszczelnić naczynia krwionośne. Podczas mezoterapii igłowej wykonuje się kilkanaście płytkich wkłuć, które nie są bolesne. Zaczerwienienia powstałe na skutek wkłuć znikają po maksymalnie trzech dniach. Aby efekt mezoterapii się utrzymywał, należy ją powtarzać co miesiąc.
  • Termolifting na dłonie
    polega na emisji promieniowania podczerwonego, co prowadzi do rozgrzania tkanki skórnej na odpowiedniej głębokości. Dzięki temu dochodzi do skurczenia włókien kolagenu, ściągnięcia i wygładzenia skóry oraz do zredukowania zmarszczek. Na efekty termoliftingu trzeba czekać kilka miesięcy. Zaleca się wykonanie jednego profilaktycznego zabiegu przed ukończeniem 35 roku życia. Osoby starsze powinny wykonać serię takich zabiegów.
  • Karboksyterapia na dłonie
    polega na wprowadzaniu dwutlenku węgla pod skórę, co powoduje wrażenie niedotlenienia tkanki i w efekcie zwiększenie ukrwienia, czyli odżywienia skóry. To poprawia mikrokrążenie, stymuluje produkcję nowego kolagenu i ujędrnia skórę. Karboksyterapia może być stosowana na twarz w celu zredukowania zmarszczek i na ciało przy cellulicie i rozstępach.
    Karboksyterapia wiąże się z pewnym dyskomfortem podczas rozprowadzania gazu pod skórą. Na ostateczne efekty trzeba czekać od 1 do 3 miesięcy. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: stany zapalne, ciąża, nowotwór, choroby autoimmunologiczne, choroby serca i płuc oraz terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej.
  • Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego na dłonie
    polega na pobraniu krwi i wydzieleniu z niej osocza, które następnie jest wstrzykiwane w skórę metodą podobną do mezoterapii. Osocze przyspiesza regenerację skóry oraz stymuluje produkcję nowego kolagenu i nowych naczyń krwionośnych. Zabieg poprawia elastyczność i napięcie skóry, wyraźnie ją wygładza oraz ujednolica jej koloryt. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: choroby krwi, nowotwór i ciąża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *