Jakich błędów makijażowych popełniać nie wolno?

Nieodpowiedni odcień podkładu, gruba warstwa pudru lub rozświetlacza, zniszczone pędzelki. To tylko niektóre z błędów makijażowych popełnianych przez młode dziewczyny. Zobacz, jak dbać o aplikatory i w jaki sposób używać produktów kolorowych.

makeup-mistakes-featured

Błędy podstawowe

Nie wolno trzymać pędzli i kosmetyków w łazience. Wilgoć i ciepło szkodzi im i powoduje szybsze namnażanie się bakterii. Znajdź dla swoich produktów suche i chłodne miejsce. Czy wiesz, że kosmetyki oświetlone lampą w drogerii mogą być gorszej jakości? Dlatego robiąc zakupy, wybieraj te, które stoją z tyłu półki lub leżą w szufladach. Przynajmniej raz na tydzień myj pędzle. Wykorzystaj chłodną wodę z mydłem, mleczko do demakijażu lub specjalny płyn dezynfekcyjny. Makijaż wykonuj w świetle dziennym. Dzięki temu będziesz wyglądała pięknie i naturalnie. Zanim kupisz kosmetyk, sprawdź jego datę ważności. Tak jak nie zjesz przeterminowanych produktów spożywczych, tak nie umalujesz się podkładem lub maskarą, której termin przydatności do użycia minął bardzo dawno temu. Pamiętaj o demakijażu! Jest to bardzo ważne dla zdrowia cery, a nawet dla całego organizmu.

Podkład

Wybierz odpowiedni odcień podkładu. Nie sprawdzaj koloru na dłoni, lecz na żuchwie. Nałóż odcienie najbardziej zbliżone do kolorytu cery i odczekaj chwilkę (niektóre podkłady utleniają się i ciemnieją). W świetle dziennym sprawdź, który podkład stapia się ze skórą. Nie stosuj ciemnych podkładów wtedy, gdy chcesz, aby twoja skóra była bardziej opalona. Zastosuj bronzer lub zafunduj sobie krótką wizytę w solarium. Nie nakładaj podkładu na suchą cerę. Kosmetyk podkreśli wszystkie nierówności, a na buzi stworzy maskę. Latem i wiosną używaj innego odcienia podkładu niż jesienią i zimą. Kolor skóry zmienia się z każdą porą roku i dlatego powinnaś wymieniać kosmetyki do makijażu. Wystarczy jedna warstwa podkładu, aby zakryć wszelkie niedoskonałości i ujednolicić koloryt cery. Pamiętaj, aby rozprowadzić ją dokładnie na twarzy, szyi i na płatkach uszu.

Puder i korektor

Odcień pudru powinien być dobrany do karnacji twarzy. Nie może być zbyt jasny i zbyt ciemny. Kosmetyk nanieś na strefę T, aby ją zmatowić i usunąć nadmiar sebum. W ciągu dnia stosuj bibułki matujące, które zapobiegną świeceniu się twarzy. Puder aplikuj puszkiem lub szerokim i miękkim pędzelkiem; aplikatorem omieć delikatnie twarz.

Zawsze używaj korektora pod oczy. W ten sposób zamaskujesz zasinienia, cienie i inne niedoskonałości skóry. Odcień kosmetyku dobierz do koloru podkładu i karnacji. Wybieraj takie korektory, w których są połyskujące pigmenty.

Konturowanie twarzy

Do konturowania twarzy najlepsze są róże i bronzery. Właściwe modelowanie wyszczupli lub powiększy niektóre partie twarzy. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość różu, który doda ci świeżości i lekkości. Bronzer natomiast przedłuży trwałość opalenizny lub stworzy ją zupełnie od nowa. Zarówno róż, jak i bronzer nakładaj pędzlem z miękkim włosiem. Pierwszy z wymienionych tu kosmetyków nałóż wzdłuż kości policzkowych, drugi zaś – na skroniach, na grzbiecie nosa i na czubku brody.