Kosmetyczne zastosowanie kwasu ferulowego

Kwas ferulowy cieszy się coraz większą popularnością, którą zawdzięcza właściwościom zapobiegającym starzeniu się skóry. Jakie inne właściwości kosmetyczne ma kwas ferulowy i jakie jest jego zastosowanie? Jak przebiega zabieg z kwasem ferulowym?

kwas-ferulowy.jpg

Kwas ferulowy – właściwości i działanie kosmetyczne

Kwas ferulowy to silny antyoksydant, który opóźnia procesy starzenia skóry, które zachodzą pod wpływem czynników takich jak:

  • promieniowanie słoneczne,
  • zanieczyszczenia powietrza,
  • stres,
  • niewłaściwy styl życia (niezdrowy sposób odżywiania, niedobór snu itp.).

Ponadto kwas ferulowy nawilża skórę oraz pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Ponadto zmniejsza widoczność zaczerwienień i przebarwień, ponieważ działa kojąco i przeciwzapalnie.

Kwas ferulowy jest wykorzystywany w wielu kosmetykach, na przykład kremach przeciwzmarszczkowych i przeciwsłonecznych, peelingach do ciała oraz preparatach do skóry łojotokowej i trądzikowej.

Jak przebiega zabieg z kwasem ferulowym?

Najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym z wykorzystaniem kwasu ferulowego jest peeling. Aby się do niego przygotować, na kilkanaście dni przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, samoopalaczy, depilacji i woskowania.

Zabieg z kwasem ferulowym należy rozpocząć od odtłuszczenia skóry. Następnie zostaje na nią nałożona pierwsza warstwa peelingu. Trzeba ją wmasowywać aż do momentu pojawienia się na skórze białego filmu (maski). Później aplikuje się kolejną warstwę roztworu, po czym ewentualnie serum zawierające dodatkowe substancje aktywne (retinol lub witaminę C).

Pacjentka opuszcza gabinet w nałożonej masce, której nie powinna zmywać przez około 10 godzin. Po upływie tego czasu preparat należy samodzielnie zmyć ze skóry.

Zabieg z kwasem ferulowym – wskazania i przeciwskazania

Zabieg z kwasem ferulowym jest dedykowany osobom, które zmagają się z widocznymi oznakami fotostarzenia skóry, utratą przez nią jędrności i elastyczności lub z przebarwieniami. Inne wskazania to trądzik, łojotok i piegi.

Za przeciwwskazania do wykonania peelingu kwasem ferulowym uważa się podrażnienia skóry i przyjmowanie leków (retinoidów i innych na bazie witaminy A). Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *