Mikrotrend #mirrornails: metaliczny manicure na co dzień

Ile jest sposobów na udany manicure? Możesz powiedzieć, że tylko klasyczny french albo mani w wersji nude. Trendy wskazują jednak zupełnie coś innego. Zmieniają się przynajmniej kilka razy do roku, a każdy ze stylów ma w sobie coś kuszącego. Szczególnie #mirrornails!

mikrotrend metaliczne paznokcie

Trendy, w których główną rolę grają metaliczne kolory, nie są wcale nowością. Od kilku sezonów nosimy metaliczne tatuaże – dla wielu to niezastąpiona ozdoba. Dużą popularnością cieszą się też połyskujące buty, a lustrzane okulary przeciwsłoneczne „So Real” od Diora to obiekt pożądania wielu kobiet. Musiał wreszcie kiedyś nadejść czas metalicznego manicure.

Lustro na paznokciach

Metaliczne paznokcie wyglądają jak lustro. Właśnie dlatego w mediach społecznościowych znajdziemy je pod hashtagiem #mirrornails. Łączą w sobie jednokolorową, szarą klasykę z połyskującym luksusem. To dość ekstrawaganckie, a zarazem eleganckie rozwiązanie. Sprawdzi się w połączeniu zarówno z biurowym strojem, jak i festiwalowym zestawem ubrań.

Skąd się wziął trend #mirrornails?

Jako pierwszy lustrzany manicure zaprezentował sam Karl Lagerfeld na pokazie u Chanel. W jego ślady poszli również inni projektanci (m.in. Eudon Choi, Kenzo, Reem Acra). Ich modelki zachwycały na wybiegach nie tylko kreacjami, ale również idealnie połyskliwym manicurem.

Nadchodzący sezon również szykuje się pod znakiem #mirrornails, które możemy oglądać między innymi na pokazach Vivienne Westwood, Creatures of the Wind czy Olympia Le-Tan.

Jak zrobić lustrzane paznokcie?

Kiedy spojrzymy na nieskazitelnie gładką powierzchnię lustrzanych paznokci, w których odbija się cały obraz, wydaje nam się niemożliwe zrobienie takich w domu. Kobiety z całego świata, które wrzucają zdjęcia na Instagrama pod hashtagiem #mirrornails, udowadniają, że da się.

Jest kilka sposobów na uzyskanie efektu lustra na paznokciach:

  1. Najtrwalszy sposób to wykonanie lustrzanego manicure przy użyciu metalicznego pyłku. Paznokcie malujemy np. szarym lakierem, a po wyschnięciu wcieramy w niego pyłek aż do uzyskania efektu lustra. Całość zabezpieczamy top coatem.
  2. Da się uzyskać #mirrornails również przez pomalowanie paznokci odpowiednim lakierem, który od razu daje lustrzany efekt. W zależności od marki może być jednak trudno o uzyskanie idealnego krycia i jednolitej powierzchni bez smug.
  3. Osoby o większych zdolnościach manualnych mogą posłużyć się naklejkami na paznokcie albo złotkiem. Najtrudniej będzie uzyskać efekt lustra na paznokciach przy użyciu folii aluminiowej, ale da się to zrobić. To metody, które raczej nie dadzą idealnego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *