Na czym polega nitkowanie brwi? Regulacja brwi nitką krok po kroku

Wśród metod regulowania brwi bardzo popularne staje się ich nitkowanie. Na czym polega depilowanie brwi nicią? Czy każdy może wykonać taki zabieg w swoim domu? Jakie są jego zalety? Dowiedz się więcej, a być może znajdziesz idealną metodę regulacji brwi dla siebie.

Regularne depilowanie brwi to bardzo ważna sprawa, jeśli zależy nam na utrzymaniu ich odpowiedniego kształtu. Grunt to wybranie takiej metody, dzięki której osiągniemy długotrwałe efekty i nie podrażnimy swojej skóry.

Polecaną metodą jest zyskujące na popularności nitkowanie brwi.

Na czym polega nitkowanie brwi?

To jedna z trudniejszych do opanowania metod regulowania brwi, ale ciesząca się dużą popularnością z uwagi na skuteczność. Polega na pozbywaniu się zbędnych włosków za pomocą odpowiednio splecionej bawełnianej nici. Taka nić chwyta nawet najcieńsze i najmniejsze włoski, usuwając je wraz z cebulkami.

Ciekawostką jest, że nitkowanie nadaje się nie tylko do regulowania brwi, ale także usuwania niechcianego wąsika, czy też włosów z policzków i innych części twarzy.

Nitkowanie brwi to jedna z alternatywnych metod pielęgnowania ciała, które zyskują coraz większą popularność. Konkuruje zarówno z tradycyjnym wyrywaniem brwi pęsetą, jak i ich woskowaniem. Skąd tak właściwie wziął się trend na regulowanie brwi nicią?

Nitkowanie brwi – hinduska metoda

Regulowanie brwi nicią wykonaną z bawełny króluje w krajach arabskich. Hinduski, od których zaczerpnęłyśmy m.in. pomysł na olejowanie włosów, dziś instruują nas, jaka metoda usuwania brwi jest najlepsza. W tradycji hinduskiej to właśnie nitkowanie brwi jest metodą idealną. Patrząc na pięknie wyregulowane brwi kobiet z Bliskiego Wschodu, nie powinniśmy się dziwić tak dużemu zainteresowaniu tą specyficzną metodą regulowania brwi.

Jak wykonać nitkowanie brwi w domu?

Potrzebujemy czystej bawełnianej nici i pudru kosmetycznego do zmatowienia i osuszenia skóry. Jest to metoda regulowania brwi, która nie wymaga używania żadnych kosmetyków. Sprawdź, jak wykonać nitkowanie brwi krok po kroku.

Krok 1. Przygotowanie nici

Zanim zaczniemy regulowanie brwi, musimy przygotować nić. Fragment o długości ok. 20 cm związujemy na końcach tak, aby utworzył okrąg. Tak przygotowaną nić zawijamy na palcach lewej i prawej dłoni, a następnie skręcamy tak, aby skrzyżowała się kilkakrotnie na środku.

Krok 2. Nitkowanie brwi

Trudno opisać precyzyjnie to, w jaki sposób nitkuje się brwi. Najlepiej poszukać w sieci filmów instruktażowych, na których można podpatrzeć, jak robią to Hinduski i profesjonalne kosmetyczki. Chodzi o to, aby odpowiednio przesuwać nitką tak, aby przesuwający się po skórze splot unosił, łapał i wyrywał włoski. Dojście do wprawy wymaga oczywiście odrobiny czasu i samozaparcia.

Czy nitkowanie brwi jest bolesne?

Część kobiet obawia się, że nitkowanie brwi nie jest odpowiednią metodą dla nich ze względu na ból. Wbrew pozorom to jedna z mniej bolesnych metod regulowania brwi. To możliwe, ponieważ przesuwana po skórze nitka nie podrażnia skóry. Najpierw unosi włoski, aby je złapać u nasady i wyrwać wraz z cebulką. Wszystko szybko i bez dyskomfortu. Woskowanie brwi lub wyrywanie ich pęsetą jest od wiele bardziej bolesne.

Nitkowanie brwi – wskazania i przeciwwskazania

To naturalna metoda, którą można zastosować w wielu przypadkach – u osób o wrażliwej skórze, z trądzikiem i podrażnieniami w okolicy brwi, a także alergików. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn woskowanie brwi albo wyrywanie ich pęsetą nie jest dla nas odpowiednie, warto przetestować nitkowanie. To naprawdę delikatna metoda regulacji brwi i może się okazać odpowiednia nawet w trudnych przypadkach.

Jakie są zalety nitkowania brwi?

  • To naturalna metoda, która nie wymaga używania kosmetyków.
  • Do nitkowania potrzebujemy tylko bawełnianej nitki.
  • Nitkowanie polecane jest nawet osobom o wrażliwej cerze.
  • Odpowiednio użyte nici usuwają nawet najdrobniejsze włoski.
  • Efekty nitkowania brwi utrzymują się nawet do 6 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *