Nici liftingujące i rewitalizujące ‒ przebieg i efekty zabiegu

Nici liftingujące i rewitalizujące są stosowane w gabinetach medycyny estetycznej od kilku lat. Umożliwiają ujędrnienie skóry, dodanie jej sprężystości i poprawienie mankamentów urody powstałych na skutek procesów starzenia. Jakie właściwości mają nici liftingujące i rewitalizujące oraz jakie jest ich zastosowanie? Jaki jest przebieg takiego zabiegu i jakie daje efekty?

nici-liftingujace-efekty.jpg

Nici liftingujące i rewitalizujące ‒ właściwości i zastosowanie

Nici liftingujące i rewitalizujące są stosowane w medycynie estetycznej od niedawna, za to od wielu lat wykorzystuje się je przy precyzyjnych operacjach chirurgicznych. Ich wielkim atutem jest trwałość; nici liftingujące i rewitalizujące potrzebują aż 2 lat na wchłonięcie się. To bardzo dobrze, bo układ twarzy się zmienia, a nici włożone teraz za kilka lat mogą znajdować się w zupełnie innym miejscu.

Zabieg podniesienia skóry za pomocą nici wchłanialnych jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Ten ostatni jest poważnym zabiegiem chirurgicznym, który polega na wycinaniu kawałków skóry, a w dodatku wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Tymczasem nici liftingujące podnoszą, regenerują i wzmacniają skórę oraz korygują rysy twarzy. Są wykonywane z wchłanialnych materiałów, które nie wywołują reakcji autoimmunologicznych.

Nici liftingujące i rewitalizujące są stosowane w obrębie zarówno twarzy (czoło, linia brwi, policzki i żuchwa), jak i ciała (szyja, dekolt, brzuch, piersi, ramiona i pośladki).

Nici liftingujące i rewitalizujące ‒ przebieg

Zabieg polega na miejscowym znieczuleniu skóry za pomocą kremu lub zastrzyku oraz wprowadzeniu pod skórę cienkich igieł, wokół których owinięte są pojedyncze nici. Igła jest wyciągana ze skóry, a nić pozostaje w środku. Liczba nici zależy od potrzeb pacjenta. Igły są wbijane pod kątem lub równolegle do siebie, aby utworzyć niewidoczne rusztowanie podnoszące skórę. Zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Dobry lekarz powinien przewidzieć, jak będzie wyglądała twarz pacjenta po zabiegu. Dzięki temu pacjent uniknie karykaturalnego efektu.

Po zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu, opuchlizna, zasinienie lub swędzenie twarzy. Niektórzy specjaliści w takich przypadkach zalecają stosowanie maści lub antybiotyku. Przez 2-3 tygodnie po zabiegu należy ograniczyć ekspresję mimiczną, masaże twarzy, peelingi i każdą depilację, aby nici prawidłowo ułożyły się pod skórą. Efekty utrzymują się przez około 2 lat, ale trwałość zabiegu zależy przede wszystkim od metabolizmu pacjenta.

Nici liftingujące i rewitalizujące ‒ efekty

Nici liftingujące i rewitalizujące lepiej sprawdzają się w charakterze liftingu niż rewitalizacji. Efekty liftingu widoczne są niemal od razu ‒ poza sińcami i lekką opuchlizną można natychmiast zauważyć poprawę wyglądu. Nici liftingujące i rewitalizujące wzmacniają skórę i odbudowują jej rusztowanie, które w pewnym wieku zaczyna się nieco zapadać. Niestety, efekt liftingu mija po około 2 latach. Po tym czasie obserwuje się nie tylko stan sprzed zabiegu, lecz także przejawy postępującego starzenia się skóry (w skrajnych przypadkach skóra będzie wygląda starszą o kilka lat). Aby zapobiegać takim sytuacjom, nici liftingujące i rewitalizujące należy wykorzystywać w łączonych zabiegach, wraz z właściwą regeneracją skóry. Warto zapytać o to w gabinecie, w którym zabieg ma być wykonywany.

Najlepsze efekty przynoszą zabiegi nićmi w obrębie twarzy: skóra regeneruje się niemal natychmiast po zabiegu i dostosowuje do nowego położenia. W przypadku pośladków i brzucha tkanka może okazać się zbyt ciężka, aby zabieg powiódł się i spełnił oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *