Nie taki wampir straszny… czyli wampirzy lifting. Czym jest?

Kiedy Kim Kardashian upubliczniła swoje zdjęcie z twarzą czerwoną od krwi- efektem wampirzego liftingu – popularność zabiegu wzrosła w tempie ekspresowym. Kiedy okazało się, że jest to jeden z ulubionych zabiegów Kim, liczba zabiegów w Stanach Zjednoczonych szybko wzrosła o niemal 1000%!

wampirzy lifting

Na czym polega wampirzy lifting?

Profesjonalna nazwa zabiegu to mezoterapia osoczem bogatopyłkowym. Polega on na pobraniu krwi od pacjenta i uzyskaniu z niej osocza bogatopyłkowego, które ma słomkowożółty kolor. Osocze wstrzykuje się w skórę twarzy. Powstałą po ostrzykiwaniu krwi nie wyciera się z twarzy pacjenta, tylko wciera w skórę. Stąd nazwa „wampirzy lifting” wypromowana przez celebrytki.

Jak działa wampirzy lifting?

Ludzkie osocze obfituje w substancje stymulujące regenerację i gojenie się skóry. Są to te same substancje, które aktywują się, gdy się zranimy lub skaleczymy. Od lat stosowano je w medycynie (np. w ortopedii, stomatologii oraz chirurgii, aby przyspieszyć gojenie się ran). Odwirowane osocze bierze aktywny udział w tworzeniu nowego kolagenu i stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych. Stężenie drogocennych płytek w osoczu musi być dokładnie dobrane, aby wampirzy lifting przyniósł efekty.

Dlaczego wampirzy lifting jest tak popularny?

Przede wszystkim dlatego, że używamy własnego, uzyskanego z dobrze znanych organizmowi, bezpiecznego osocza. Nie musimy się zatem obawiać, że nasza skóra odrzuci wprowadzaną substancję. Nie musimy obawiać się żadnych powikłań oraz alergii.

Kolejną zaletą wampirzego liftingu jest to, że trwa on krótko (około 30 minut) i jest bezbolesny. Zabieg nie wymaga również długiej rekonwalescencji. Nie musimy zatem rezygnować na długie dni z życia towarzyskiego ani zawodowego.

Jest on ponadto tak bezpieczny, że mogą go wykonywać nie tylko osoby ze skórą dojrzałą i skłonną do zmarszczek. Mezoterapię osoczem można spokojnie polecić osobom młodym, które walczą z niekorzystnym, szarym kolorytem skóry i przewlekłym efektem „zmęczonej twarzy”.

Efekt odmłodzenia i regeneracji widoczny jest po 3-ch zabiegach, które powinny być wykonywane z kilkutygodniowymi odstępami. Efekt utrzymuje się na skórze nawet do 18 miesięcy.

Zainteresował Cię wampirzy lifting odmładzający? Drakula też był przecież wiecznie młody…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *