Poznaj 5 błędów, przez które twój makijaż się rozmazuje!

Zrobienie perfekcyjnego i trwałego makijażu to trudne zadanie, zwłaszcza gdy cera jest problematyczna. Ale nie tylko kondycja cery ma znaczenie. Oto 5 popularnych błędów, przez której każdy makijaż się rozmazuje. Sprawdź, czy też ich nie popełniasz!

Często wydaje nam się, że wpływ na to, jak trwały jest nasz makijaż, mają tylko użyte kosmetyki. Popularne jest przekonanie, że im droższych produktów użyjemy, tym lepszy efekty uzyskamy i nie będziemy musiały martwić się osypującym i spływającym make-upem. Prawda jest jednak taka, że czynniki, które mają wpływ na trwałość makijażu, to nie tylko jakość kosmetyków, ale też kondycja naszej cery, jej odpowiednie przygotowanie do makijażu, technika nakładania kosmetyków, ilość i grubość warstw, a nawet to, w jaki sposób zabezpieczamy makijaż przed rozmazywaniem.

Można wyróżnić różnego rodzaju błędy w pielęgnacji i makijażu, które obniżają jego jakość. Często popełniamy je nieświadomie lub bagatelizujemy ich wpływ na ostateczny efekt.

Błędy, które obniżają trwałość makijażu

1. Nie robisz regularnych peelingów twarzy.

Największy wpływ na trwałość makijażu ma przede wszystkim kondycja skóra i nie da się temu zaprzeczyć. Im bardziej sucha, łuszcząca się i szorstka, tym trudniej osiągnąć wymarzony efekt w makijażu. Dlatego bardzo ważne jest nawilżanie, odżywianie i odmładzanie skóry, a także robienie peelingów. To właśnie peeling twarzy najlepiej przygotowuje skórę na makijaż – złuszcza martwy naskórek, zapewnia skórze gładkość i miękkość, a także pobudza mikrokrążenie.

2. Nie stosujesz żadnej bazy pod makijaż.

Nałożenie korektora i fluidu na przetartą płynem micelarnym skórę to nie jest dobry pomysł. Cera powinna być odpowiednio przygotowana na makijaż, dzięki czemu nie zapchamy porów skóry kosmetykami, a efekt będzie trwalszy. Jak to zrobić? Oczywiście można sięgnąć po specjalne bazy pod makijaż, ale świetną alternatywą są tutaj kremy do twarzy, naturalne olejki roślinne, a także serum do twarzy np. to z witaminą C, które zapewni ochronę przed słońcem. Wystarczy wmasować odrobinę któregoś z tych kosmetyków w skórę, odczekać chwilę i można przystępować do makijażu.

3. Nakładasz za dużo kosmetyków i zbyt wiele warstw.

Sama technika i sposób nakładania kosmetyków do makijażu też ma znaczenie. Obowiązuje prosta zasada: im mniej, tym lepiej. Lepiej wybrać lepiej kryjący podkład i użyć go tylko trochę, niż nałożyć 10 warstw fluidu, który w ogóle nie kryje. Minimalizm w ilości nakładanych kosmetyków to droga do naturalnie wyglądającego i nie przesadzonego makijażu. Dobrą metodą jest nałożenie odrobiny podkładu w kilku miejscach twarzy (dwie kropki na czole, kilka na policzkach, jedna lub dwie na brodzie) i rozprowadzenie go po skórze techniką stemplowania. Wtedy krycie jest lepsze mimo użycia tylko jednej, cienkiej warstwy kosmetyku.

4. Nie używasz odpowiednich akcesoriów do makijażu.

Kolejny błąd, przez który makijaż nie jest tak trwały, jak byśmy tego chciały, to brak odpowiednich akcesoriów do makijażu. Czasami z pośpiechu podkład i cienie nakładamy palcami, nie zdając sobie sprawy, że taki makijaż jest mniej trwały. Odpowiednie pędzle do makijażu lub akcesoria typu Beauty Blender, to najprostszy sposób na trwały makijaż, który się nie rozmazuje. Warto zaopatrzyć się przynajmniej w podstawowy zestaw: flat top do fluidu, mały puchaty pędzel do cieni, mały płaski pędzel do precyzyjnego malowania oka, pędzel do różu i rozświetlacza, skośny pędzelek do malowania brwi.

5. Nigdy nie utrwalasz makijażu.

Ostatnie przewinienie to oczekiwanie, że makijaż będzie niesamowicie trwały… bez jego utrwalenia. To chyba najczęściej popełniany błąd w makijażu, który ma ogromny wpływ na jego trwałość. Nakładamy podkład, malujemy oczy, usta, konturujemy i… myślimy, że to koniec. A wypadałoby jeszcze utrwalić make-up. Można to zrobić specjalnym fixerem w mgiełce, którym spryskujemy twarz, a można wykorzystać do tego zwykły transparentny puder np. bambusowy lub ryżowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *