Makijaż brwi. Jak malować brwi, aby wyglądały naturalnie?

Makijaż brwi wydaje się bardzo skomplikowany i żmudny, ale kobiety, które wykonują go na co dzień, poświęcają na to niewiele czasu. Mimo to efekt jest zadziwiający: brwi są wymodelowane i podkreślone, rysy twarzy uwydatnione, a powieki optycznie powiększone. Jak wykonać makijaż brwi – jakie są ogólne zasady i jakie metody mamy do wyboru? Jak wykonać szybki makijaż brwi, makijaż brwi kredką i makijaż brwi cieniem?

brwi.jpg

Makijaż brwi – metody

Istnieje kilka metod malowania brwi, które należy dobierać do indywidualnych potrzeb i preferencji. Swoją przygodę z makijażem brwi warto zacząć od samego podkreślenia brwi i utrwalenia ich kształtu szczoteczką. Następnie można zdecydować się na kontur i wypełnienie. Początki są trudne, dlatego dobrze poćwiczyć przed lustrem.

Zanim wykonamy jakikolwiek makijaż brwi, powinnyśmy je wyregulować. Można to zrobić samodzielnie lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Makijaż brwi – ogólne zasady

1. Kolor wypełnienia, to znaczy cień, kredka lub żel modelujący, powinien być jaśniejszy od naturalnego koloru brwi albo ewentualnie dokładnie taki jak on. Dzięki temu nie będzie kontrastował z naturalnym kolorem brwi.
2. Do makijażu brwi cieniem należy używać skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, który wymodeluje kontur brwi.
3. Kredki o tłustej konsystencji nie będą najlepszym wyborem; wypełnienie może osiadać na brwiach i dawać nienaturalny efekt.
4. W celu uzyskania gęstych brwi warto stosować odżywki na ich porost. Nakładane codziennie przyniosą skutek w ciągu paru tygodni.
5. Przed nałożeniem żelu, cienia lub innego wypełniacza należy najpierw wyczesać brwi szczoteczką, a następnie wygładzić je palcem, aby powróciły do pierwotnego stanu.

Szybki makijaż brwi

Najszybszym sposobem na makijaż brwi jest zastosowanie żelu do modelowania brwi z kolorem. Należy zacząć od wyczesania brwi grzebykiem lub szczoteczką. Brwi wyczesujemy w kierunku wzrostu włosów, nigdy pod włos. W przypadku prawidłowo wyregulowanych brwi, które tworzą ostry łuk, taki makijaż wystarczy. Dodatkowe zastosowanie żelu utrwalającego lub koloryzującego sprawi, że brwi przetrwają w niezmienionej formie przez cały dzień.

Makijaż brwi kredką

Kredka służy do wypełniania jedynie tych miejsc, w których widać prześwity lub nierówności. Na początku warto skupić się na wyrównaniu kolorytu i – jeżeli jest taka potrzeba – przedłużeniu łuku. Makijaż należy zacząć od malowania miejsc na zewnątrz łuku. Kredka powinna być prowadzona delikatnie, aby kolor brwi nie był zbyt intensywny. Ta metoda ma na celu głównie ujednolicenie koloru brwi, a co za tym idzie – uwydatnienie i wypełnienie konturu. Łuki nie potrzebują dodatkowego obrysowania na górze i na dole. W wewnętrznym kąciku należy wypełnić prześwity w stronę, w którą naturalnie rosną włosy, czyli ku górze. Po zakończeniu wypełniania łuku brwiowego kredką warto wyczesać je szczoteczką od wewnętrznej do zewnętrznej strony łuku. Aby wyrównać kontur, należy wyciągać brwi szczoteczką w stronę górnej linii łuku, ponieważ szczoteczka pozwala równomiernie rozprowadzić nadmiar kredki.

Makijaż brwi cieniem

Aby wykonać makijaż brwi cieniem, należy sięgnąć po cień możliwie najbardziej zbliżony kolorem do brwi. Kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem brwi, powinny wybierać cienie o ton jaśniejsze niż brwi – dzięki temu cień nie będzie się nienaturalnie odznaczał. Taki makijaż należy wykonywać skośnym, ostro zakończonym pędzelkiem, który pełni funkcję konturówki. Makijaż brwi cieniem warto rozpocząć od nałożenia tego kosmetyku w miejscach, w których występują prześwity; należy to robić za pomocą pędzelka. Zaczynamy od malowania zewnętrznej części brwi i nieznacznego przedłużenia jej linii, jeżeli jest taka potrzeba. Następnie przechodzimy do wewnętrznej części łuku, czyli od strony powieki; tworzymy ostry kontur przy jej krawędzi. Powtarzamy czynność na górnym łuku brwi. Na zakończenie delikatnie przeczesujemy brwi szczoteczką i wyrównujemy kontur od góry.

Makijaż oczu dopełni aplikacja korektora. W tym celu wystarczy nałożyć na pędzelek odrobinę kryjącego korektora, którego używamy na co dzień do przykrywania niedoskonałości. Korektor należy zaaplikować najpierw pod wewnętrznym, a następnie pod zewnętrznym łukiem brwiowym, tuż przy krawędzi. Korektor warto nakładać w małych ilościach, jedynie aby optycznie powiększyć powiekę i podkreślić idealnie obrysowany łuk brwiowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *