Cienie i sińce pod oczami to uciążliwy problem. Co zrobić, żeby nasze spojrzenie było świeże, a skóra rozjaśniona? Nie zawsze domowe sposoby się sprawdzają. Najlepiej, jeżeli będziesz się wysypiać, używać dobrych kremów, a wszystko połączyć z naturalnymi sposobami.
Skąd biorą się cienie pod oczami?
Najpierw trzeba znaleźć przyczynę, aby zapobiegać problemowi. Jeżeli w naszej rodzinie babcia czy mama miały ciemniejszą skórę pod oczami, także jesteśmy narażone na tę przypadłość. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, przez co worki pod oczami pojawiają się znacznie częściej. Jednak na przebarwienia pod oczami wpływ mają także inne czynniki, między innymi nasz styl życia i dieta.
Obrzęki powstają głównie przez spożywanie alkoholu i nadmiar soli w organizmie. Ale nie tylko… przewlekły stres, ciągłe zmęczenie, odwodnienie, różnego typu alergie, to najczęstsze przyczyny cieni pod oczami i opuchlizny.
Jak zlikwidować cienie pod oczami?
Długotrwałe zmęczenie, nieprzespane noce, nieprawidłowe nawodnienie organizmu, a nawet niedokładny demakijaż przyczyniają się do powstawania cieni pod oczami, które są naszą zmorą. Rozświetlenie spojrzenia wcale nie musi być tak trudne. Istnieją domowe sposoby, które pomogą ci znacznie poprawić wygląd skóry.
Naturalne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami
- Kostki lodu jako naturalny sposób na cienie pod oczami? Jak najbardziej. Delikatny masaż zmniejszy opuchliznę i pomoże się ich pozbyć. Ochłodzenie przyniesie ulgę i sprawi, że skóra będzie wyglądała naturalnie. Doskonale sprawdzi się również przykładanie zimnych łyżeczek pod oczy.
- Plasterki zielonego ogórka (jak w filmach!) naprawdę łagodzą obrzęki i podrażnienia. W większości ogórek składa się z wody, dlatego dzięki niemu doskonale nawilżysz skórę, a cienie pod oczami znacznie się rozjaśnią. Skóra będzie zregenerowana, świeża i zdrowa.
- Plasterki jabłek, tak jak ogórek, doskonale sprawdzą się jako okład pod zmęczone oczy. Kwas jabłkowy nawilży, rozjaśni i zmiękczy skórę pod oczami. 20 minut wystarczy, aby wygląd twojej skóry znacznie się poprawił.
- Surowe ziemniaki także likwidują cienie pod oczami i znacznie zmniejszają obrzęki. Wystarczy schłodzić skórki ziemniaków, po czym położyć je pod oczami. Pochłaniają one nadmiar nagromadzonej wody i napinają skórę. Sok z ziemniaków natomiast wybieli skórę pod oczami i okaże się doskonałym przeciwnikiem dla zaczerwienień i sińców.
- Okłady z rumianku czy czarnej herbaty przynoszą ulgę od razu. Redukują opuchliznę i cienie pod oczami. Kofeina działa na skórę ujędrniająco. Skóra pod oczami będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą.
Kosmetyki na cienie pod oczami
Delikatna skóra pod oczami wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Koniecznie sięgnij po krem nawilżający lub krem pod oczy. Są to kremy bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Zapewni skórze optymalny poziom, dzięki czemu będzie mniej podatna na podrażnienia i uszkodzenia.
Należy pamiętać o systematycznym stosowaniu kosmetyków, dzięki którym uzyskasz wymarzoną kondycję skóry.
Dodaj komentarz