Peeling – ratunek dla skóry

Peelingi to najlepszy sposób na oczyszczanie skóry. Nie musimy wydawać pieniędzy na pójście do kosmetyczki – ze wszystkim poradzimy sobie same. To wcale nie musi być tak czasochłonne i trudne, jak sobie wyobrażasz. Kosmetyki, które przygotujesz sama, nie muszą też mieć gorszego działania od tych z drogerii. 

Co to jest peeling? 

Peeling to po prostu złuszczanie naskórka na twarzy i ciele. Polega na usunięciu warstwy zrogowaciałego naskórka poprzez złuszczenie. Stosowany jest zarówno w dermatologii, jak i w kosmetyce. Znacznie poprawia wygląd i kondycję naszej skóry, redukuje przebarwienia oraz regeneruje i wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu nasza skóra jest odżywiona i zyskuje znacznie ładniejszy kolor.

To nie wszystko. Peeling jest w stanie zredukować drobne zmarszczki, przebarwienia, a nawet pomaga w walce z trądzikiem. Ponadto pomaga w opalaniu, ponieważ wyrównuje koloryt skóry, a zdrowa, piękna opalenizna trzyma się znacznie dłużej.

Po co stosować peeling?

Stosowanie peelingu ma wiele korzyści. Dzięki redukcji martwego naskórka pory nie są zatkane, a to znacznie poprawia kondycję skóry. Kiedy skóra nie może oddychać, powstają na niej liczne wypryski, jest zanieczyszczona, sprawia wrażenie szarej i pozbawionej blasku.

Domowy peeling to nieinwazyjny zabieg, który usuwa defekty skórne. Doskonale wchłania się w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu lepiej przyswaja składniki zawarte w kosmetykach. Przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji.

Jeżeli stosujesz peeling odpowiednio, efekty zauważysz od razu. Skóra stanie się znacznie gładsza, naskórek będzie się lepiej regenerował, przez co skóra zyska naturalną odbudowę.

Skóra po peelingu jest promienna. Nie musisz dłużej borykać się z przebarwieniami, ponieważ peeling doskonale wyrównuje koloryt skóry. Cera stanie się znacznie rozjaśniona. Ponadto delikatny masaż działa bardzo relaksująco. 

Rodzaje peelingów

Najpopularniejsze są peelingi mechaniczne, które wykonuje się za pomocą substancji o szorstkiej, grudkowatej konsystencji albo przeznaczonych do tego akcesoriów. Służy do ścierania martwego naskórka i można wykonać go samodzielnie.

Peeling chemiczny jest to zabieg, do którego wykorzystujemy substancje chemiczne. Wnikają one w skórę, dzięki czemu regeneruje się znacznie szybciej. Po złuszczeniu naskórka następuje zwiększona produkcja kolagenu, dzięki któremu skóra staje się gładka i nawilżona. Enzymatyczne peelingi, na szczęście, można wykonać samodzielnie.

Istnieją także peelingi fizyczne, które wykonywane są tylko w profesjonalnych salonach, ponieważ wymagają użycia lasera, ciekłego azotu i suchego lodu. Ta metoda jest doskonała, jeżeli zmagasz się z poważnymi defektami skórnymi. Dzięki niej pozbędziesz się przebarwień, blizn i zmarszczek.

Kiedy i jak stosować peeling?

Stosuj peeling wtedy, kiedy twoja skóra jest szorstka, widać na niej liczne wypryski i przebarwienia. Należy go stosować po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu cery. Przed nałożeniem peelingu warto delikatnie zwilżyć skórę, aby nie była podrażniona. Należy masować skórę okrężnymi ruchami przez 2 minuty, a następnie dokładnie zmyć i osuszyć skórę.

Nie osiągniemy efektów bez regularnego stosowania. Wystarczy masaż skóry 1-2 razy w tygodniu. To niedużo, prawda? A efekty są spektakularne.

Skóra twarzy jest najbardziej podatna na zabiegi pielęgnacyjne, ponieważ posiada dużą ilość gruczołów łojowych i w porównaniu do innych obszarów ma regeneracyjne właściwości. Dlatego też należy zadbać o jej systematyczne oczyszczanie i pomóc jej w procesie odbudowy. Najważniejsze, że możesz wygładzić i nawilżyć skórę we własnym domu!

Peelingi ciała są kluczowym elementem pielęgnacji. Dzięki zabiegom złuszczającym zachowują odpowiedni poziom nawilżenia, sprężystość i jędrność. Doskonale poradzi sobie także z cellulitem, który jest znienawidzony przez kobiety. Do tego zabiegu wystarczy prosty masaż, ale możesz wykonać go także za pomocą rękawiczki peelingującej, która wspomoże cię w walce o lepszą kondycję skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *