4 błędy, których należy unikać podczas używania maski do twarzy

Lubisz stosować maseczki do twarzy, ale na Twojej cerze nie dają wcale zjawiskowych efektów? Probowałaś juz wielu masek i uważasz, że żadna nie daje efektu wow, na jaki liczyłaś? Sprawdź, czy nie popełniasz poniższych błędów w stosowaniu maski. Zapraszamy na “bal maskowy” do łazienki!

Oto 4 rzeczy, o których powinnaś pomyśleć podczas stosowania maseczki na twarz

1. Pierwsze przykazanie – oczyść skórę

To najważniejsze przykazanie w ogóle – nie tylko ze względu na maseczkę. W ciągu dnia na powierzchni skóry gromadzi się dużo brudu i tłuszczu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużym mieście – skóra niestety na tym nieco cierpi. Jeśli oczyścisz skórę przed nałożeniem kosmetyku, Twoja maseczka lepiej się wchłonie i głębiej zadziała. Dobrze jest też najpierw umyć buzię, następnie wykonać peeling i dopiero zaaplikować wybraną maseczkę.

2. Używasz niewłaściwej maski

Większość z nas ma kilka masek w łazience – nawilżające, odżywcze, rozjaśniające, oczyszczające, a nawet kwasowe. Sięgamy po nie, gdy odczuwamy potrzebę, ale czy zawsze działamy zgodnie z tym, czego trzeba skórze? Zastanów się czego potrzebuje Twoja cera, a dopiero potem sięgnij po maskę. Nie stosuj dowolnej maseczki do twarzy, bo może to przynieść odwrotny efekt, dla przykładu: jeśli długo nie oczyszczałaś skóry, lub masz tłustą cerę, olejowa maska do cery suchej lub dojrzałej może ją przeciążyć. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem, aby uzyskać dokładnie taką pielęgnację, jakiej potrzebuje Twoja skóra.

3. Nie dbasz o skórę po zrobieniu maseczki

W zależności od rodzaju maski, której używasz, warto pomyśleć o niej jako o jednym z kilku etapów w pielęgnacji skóry. Jeśli stosujesz maseczkę złuszczającą, która złuszcza lekko skórę lub maseczkę glinkową, która sprawia, że skóra może stać się bardziej “ściągnięta” i czerwona, warto swoją cerę uspokoić i dodać jej sporo nawilżenia, np kwasem hialuronowym. Dodatkowo tonik kojący jest tu jak najbardziej na miejscu.

4. Co warto zrobić po podrażnieniu skóry?

Wiele masek sprawia, że skóra staje się bardziej wrażliwa na słońce i temperaturę. Maski kwasowe, których używasz w domu, są często do stosowania wieczorem. Dlatego nie traktuj ich jak maseczek bankietowych. Jeśli zdarzyło Ci sie użyć niewłaściwej maski, która powoduje dyskomfort na skótrze – zadbaj o jej ukojenie. Możesz sięgnąć po napar z rumianku, lub wodę termalną, a także po deliaktne kosmetyki: naturalne i nieperfumowane. Nie podrażnią dodatkowo skóry. Powinna ona wrócić do formy po kilku godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *