Czym jest primer do paznokci i jak go stosować?

Primer to jeden z najważniejszych kosmetyków do paznokci, który utrwala stylizację hybrydową, żelową i akrylową. Primer do paznokci odtłuszcza płytkę i zmienia jej PH, dzięki czemu zwiększa przyczepność bazy i trwałość stylizacji. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że zapobiega powstawaniu zapowietrzeń. Dowiedz się, jak stosować primer do paznokci, i poznaj jego rodzaje.

primer-do-paznokci.jpg

Primer do paznokci – rodzaje

Istnieją dwa rodzaje primerów do paznokci: primer bezkwasowy (acid free primer) i kwasowy (acid primer).

  • Primer bezkwasowy
    to najbardziej uniwersalny i najpopularniejszy preparat zwiększający przyczepność stylizacji. Jego delikatna, prawie bezwonna formuła sprawia, że primer bezkwasowy nie szczypie i nie wywołuje podrażnień. Jest bezpieczny dla paznokci i nie wpływa negatywnie na ich kondycję.
  • Primer kwasowy
    to preparat do zadań specjalnych. Należy po niego sięgać w razie problematycznej płytki, na której stylizacja z wykorzystaniem primera bezkwasowego powoduje zapowietrzenia lub odpryski. Primer kwasowy skutecznie scala płytkę z bazą lub masą akrylową. Z powodu intensywnego zapachu nie powinny go używać osoby szczególnie wrażliwe. Primer kwasowy może wywoływać chwilowe pieczenie.

Jak stosować primer do paznokci?

Zanim zastosujemy primer do paznokci, musimy przygotować płytkę. W tym celu najpierw odtłuszczamy ją cleanerem. Następnie odsączamy pędzelek i aplikujemy primer na naturalną płytkę paznokcia tak, aby okolice skórek pozostały nietknięte. Jeżeli zdecydujemy się na primer bezkwasowy, całą płytkę paznokcia pokrywamy cienką warstwą i czekamy około minuty, aż preparat wyschnie. Primer bezkwasowy nie odparowuje całkowicie, dlatego pozostawi na paznokciu lepką warstwę. Z kolei primer kwasowy nakładamy punktowo i czekamy, aż jedna lub dwie kropelki rozejdą się po płytce. Ten rodzaj primera całkowicie odparowuje z płytki. Na zakończenie aplikujemy bazę hybrydową lub żelową bądź masę akrylową.

Primer do paznokci – informacje dodatkowe

O tym, czy zastosujemy primer kwasowy, czy bezkwasowy, decyduje nie rodzaj stylizacji, lecz typ płytki. Panuje fałszywe przekonanie, że pod akryl należy stosować primer kwasowy. Tymczasem na zdrowej płytce masa akrylowa będzie trzymać się równie dobrze po zastosowaniu primera bezkwasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *