Jak pielęgnować włosy po rozjaśnianiu?

Mnóstwo kobiet decyduje się na rozjaśnianie włosów. Odcieni blondu jest mnóstwo i każda może wybrać odpowiedni dla siebie. Jednak pielęgnacja rozjaśnianych włosów nie należy do najłatwiejszych zadań. Co robić, aby były mocne i zdrowe?

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich. W końcu nie chcemy wyglądać tak samo przez cały czas. Zmiana koloru często poprawia samopoczucie. Koloryzacja włosów to dla nich duże obciążenie. Bardziej od przyciemniania szkodliwe jest rozjaśnianie, które odbarwia pasma. Jeżeli włosy są naturalnie ciemne, najpierw trzeba zdjąć kolor, by móc zafarbować je na jasno. Przez to po rozjaśnianiu pasma są o wiele słabsze niż były. Dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja.

Jak dbać o włosy po rozjaśnianiu?

Jeżeli rozjaśnianie jest jednorazowe, nie będzie to aż tak szkodliwe dla włosów. Jednak jeżeli kobieta o ciemnych pasmach nagle chce stać się blondynką, trzeba rozjaśniać włosy kilkukrotnie, aby doprowadzić je do upragnionego odcienia. Zbyt częste rozjaśnianie włosów sprawia, że stają się suche, łamliwe, pozbawione blasku, matowe. Wtedy jedyną opcją może być radykalne cięcie. Chyba że zadbamy o kosmyki od razu, zapewniając im odpowiednią ochronę, odżywienie i dawkę nawilżenia. Tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji jesteśmy w stanie uratować nasze włosy przed niszczeniem.

Potrzeby rozjaśnianych włosów

Włosy poddane zabiegowi rozjaśniania potrzebują odpowiedniej pielęgnacji w trakcie i po zabiegu. Działając już na etapie koloryzacji, zapobiegniemy dodatkowym zniszczeniom i ułatwimy sobie późniejszą pielęgnację. Wzmocnienie włosów w tym czasie jest niezwykle ważne, aby zmniejszyć ich podatność na uszkodzenia.

Zabieg Olaplex

To bardzo popularny zabieg, który łączy rozjaśnianie włosów z ich dogłębną regeneracją. Wtedy zminimalizujemy szkody po koloryzacji.

Zabieg Olaplex zapobiega osłabieniu włosów, dzięki czemu koloryzacja nie jest tak tragiczna w skutkach. Po Olaplexie pasma są mocniejsze, gładkie i błyszczące. Końcówki przestają się rozdwajać, a kosmyki są przyjemne w dotyku. Olaplex skutecznie odbudowuje pasma dzięki innowacyjnym substancjom zawartych w produkcie.

Delikatne mycie

Już na etapie mycia włosów możemy o nie zadbać. Włosy po rozjaśnianiu są wyjątkowo delikatne, więc wymagają subtelnego traktowania. Pierwsze mycie włosów po zabiegu można wykonać po upływie doby. Do mycia włosów używamy wyłącznie delikatnych szamponów bez wysuszających alkoholi i parabenów. Nie sprawdzą się proteinowe kosmetyki, ponieważ osłabią efekty koloryzacji. Warto sięgać po szampony przeznaczone dla najmłodszych, które są dużo łagodniejsze.

Olejowanie włosów

Naturalne olejki są najlepszym ratunkiem dla osłabionych włosów. Trzeba dobrać odpowiedni do typu ich porowatości, a pozwoli zregenerować się pasmom w ich najgłębszych warstwach. W tym przypadku dobre będą oleje do włosów wysokoporowatych, czyli zniszczonych. Częste rozjaśnianie znacznie podwyższa porowatość. Sprawdzą się:

  • olejek arganowy,
  • olejek z awokado,
  • olejek z orzechów laskowych,
  • olejek z nasion bawełny.