Jak wygładzić lwią zmarszczkę? Zabiegi kosmetyczne i domowe sposoby

Pojawia się pomiędzy brwiami, sprawia, że wyglądamy na groźniejsze i wkurzone. To właśnie jest lwia zmarszczka, która najczęściej uwidacznia się u osób z bogatą mimiką. Jeżeli jesteś jedną z nich, to zobacz, jak możesz się z nią uporać i sprawić, żeby była jak najmniej widoczna.

jak-wygladzic-lwia-zmarszczke.jpg

Jak powstaje lwia zmarszczka?

Zmarszczki mimiczne, a wśród nich lwia zmarszczka, mogą pojawić się około 25 roku życia, a pogłębiają się wraz z ekspresyjną mimiką. Innymi przyczynami pojawienia się takiej niedoskonałości (i innych zmarszczek też) są między innymi: uwarunkowania genetyczne, tryb życia, rodzaj cery, sposób spania, pielęgnacja skóry.

Jak wygładzić lwią zmarszczkę?

Lwią zmarszczkę możesz wygładzić na kilka sposobów, zarówno w domu, jak i u kosmetyczki. Wypróbuj następujące metody:

Joga twarzy, masaż

To bardzo proste i całkiem skuteczne metody ujędrniania twarzy i wygładzania zmarszczek. Joga i masaż twarzy polegają na delikatnym rozciąganiu, ugniataniu i napinaniu skóry zarówno na całej buzi, jak i części pomiędzy brwiami. Takie ćwiczenia przeprowadzaj każdego dnia po kilka minut podczas nakładania kremu.

Spanie na plecach

Grawitacja w powstawaniu lwiej zmarszczki również ma duże znaczenie. Jeżeli śpisz na boku, to skóra pomiędzy brwiami na pewno będzie ci się marszczyła. To samo może się wydarzyć wtedy, gdy będziesz spała na brzuchu, a twarz mocno przyciskała do poduszki. Najlepszym rozwiązaniem jest spanie na plecach. Wtedy czoło pozostanie wygładzone i nie utworzą się na niej zmarszczki.

Okulary przeciwsłoneczne

Kiedy razi nas słońce, to automatycznie i bardzo mocno marszczymy czoło. Pomiędzy brwiami tworzy się bruzda, czyli lwia zmarszczka. Wystarczy założyć dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne lub kapelusz z szerokim rondem. Twój wzrok odpocznie, a skóra pozostanie gładka.

Dieta

Zdrowa dieta to podstawa, jeśli chodzi o zdrową i młodo wyglądającą skórę. Twoje posiłki powinny zawierać dużo witamin, minerałów, białek i kwasów tłuszczowych. Odstaw produkty wysoko przetworzone, gazowane napoje, słodycze, cukier i fast food. To właśnie te produkty powodują najwięcej niedoskonałości i pogarszają kondycję skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Do wygładzenia lwiej zmarszczki (i innych wgłębień również) użyj kremów przeciwzmarszczkowych i innych kosmetyków przeznaczonych do tego typu skóry. Weź pod uwagę to, żeby zawierały między innymi kwas hialuronowy, retinol, witaminę C, kolagen, algi morskie i inne substancje, które poprawiają produkcję kolagenu i ujędrniają skórę.

Medycyna estetyczna

Dobrym rozwiązaniem będą także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej: botoks (toksyna botulinowa), kwas hialuronowy i laser frakcyjny. Pierwsze dwie substancje są wstrzykiwane pod skórę. Botoks prowadzi do zahamowania przekazywania impulsów i kontrolowanego paraliżu mięśni. Kwas hialuronowy natomiast wiąże wodę, wypełnia zmarszczki i nawilża skórę. W wyniku działania lasera frakcyjnego w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń. Następnie skóra regeneruje się, dochodzi do produkcji kolagenu, a zmarszczki się wygładzają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *