Jaki tusz do rzęs wybrać? Dopasuj maskarę do makijażu i rzęs

Makijaż bez pięknie podkreślonych rzęs to nieskończone dzieło. Najwięcej atrakcyjności spojrzeniu nadają pięknie wydłużone i zagęszczone rzęsy – rama dla naszych oczu. Jaki tusz do rzęs wybrać, żeby pasował do konkretnych efektów, jakie chcemy osiągnąć makijażem?

najlepszy-tusz-do-rzes.jpg

Jeśli wybór maskary zawsze jest dla ciebie trudny i nie wiesz, który tusz do rzęs jest najlepszy dla ciebie, czytaj dalej. Tutaj dowiesz się wszystkiego o dobieraniu tuszów do rodzaju rzęs oraz makijażu, który przecież może mieć różny styl.

Maskara a rzęsy. Jak dobierać?

Tym samym tuszem do rzęs uzyskamy zupełnie inny efekt na cienkich i krótkich, co na grubych i gęstych. Dlatego tak ważne jest dobieranie maskary przede wszystkim pod rodzaj naszych rzęs. Aby makijaż był łatwy i efektowny.

  • Krótkie rzęsy wymagają szczoteczek z krótki i gęstym włosiem, najlepiej zwężanych na końcu, aby dotrzeć do każdego włoska.
  • Rzadkie rzęsy idealnie pomalujemy, kiedy sięgniemy po tusz do rzęs ze szczoteczką z grubego, gęstego i miękkiego włosia.
  • Gęste rzęsy doskonale poddają się szczoteczkom silikonowym o dużych rozmiarach, które włosie jest rozstawione nieco rzadziej.
  • Długie rzęsy najłatwiej pomalować szczoteczką o gęstszym włosiu, która jest dość szeroka i dobrze poradzi sobie z podkręceniem.

Dopiero kiedy wybierzemy rodzaj szczoteczki idealnie odpowiadający nam, a konkretnie naszym rzęsom, możemy zastanowić się nad tym, jaki tusz do rzęs wybrać ze względu na oczekiwane efekty makijażu.

Tusz do rzęs a makijaż. Który wybrać?

W zależności od tego, jaki chcemy mieć makijaż, możemy sięgnąć po różne tusze do rzęs. Inne na co dzień, inne na randkę, jeszcze inne na ważną galę. W teorii każda kobieta powinna być wyposażona w kilka różnych maskar, dzięki którym będzie mogła dopasowywać efekt do swoich potrzeb, okazji itp.

  • Dla pogrubienia wybierz tusz ze szczoteczką o puszystym i gęstym włosiu.
  • Dla wydłużenia sięgnij po drobną szczoteczkę, która wyciągnie rzęsy.
  • Dla podkręcenia zdecyduj się na okrągłą szczoteczkę w kształcie klepsydry.
  • Dla objętości wybierz szczoteczkę silikonową, o różnej długości włoskach.

Oczywiście to, że tusz do rzęs nazwany jest pogrubiającym, wcale nie oznacza, że będzie tak działał. Zanim zdecydujemy się na zakup określonej maskary, warto sprawdzić jej aplikator, przetestować (jeśli mamy taką możliwość) lub przejrzeć opinie, z których najprędzej dowiemy się, jak naprawdę działa dany produkt.

Uniwersalny tusz do rzęs. Czy istnieje?

To nie do końca prawda, że aby uzyskać różny efekt w makijażu, potrzebujemy tuszu do rzęs o innej szczoteczce. Istnieją takie maskary, które skomponowano tak dobrze, że spełniają wszystkie wymagania. Takie uniwersalne produkty nadają się dla każdego i można różnicować nimi efekty tylko dlatego, że mają odpowiednio zaprojektowany aplikator i formułę.

Jaką maskarę można nazwać uniwersalną? Najlepsze tusze do rzęs to te z silikonowymi, elastycznymi szczoteczkami średniej wielkości. Zwężenie na obu końcach pozwala na precyzyjne malowanie w kącikach oczu, a różnej długości włosie rozstawione dość gęsto, pozwala różnicować efekty.

Wystarczy nałożyć jedną warstwę dla naturalnego makijażu na co dzień, a kolejne po to, żeby spotęgować efekt i lepiej podkreślić spojrzenie. Warunek jest jeden – maskara nie może sklejać rzęs i musi mieć naprawdę aksamitną formułę. Tylko wtedy poradzi sobie z każdym rodzajem makijażu oraz typem rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *