Nawilżanie skóry czas zacząć!

Nawet nie wiesz, jak mało potrzeba, aby twoja skóra stała się piękna i zdrowa. A wystarczy systematyczne nawilżanie i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Te powinny zawierać kwas hialuronowy, glicerynę, ceramidy i mocznik. Zobacz, co zrobić, by mieć śliczną skórę.

skora.jpg

Po pierwsze, tonik

Każdego ranka używaj owocowego toniku, który odświeży twoją twarz i przygotuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do zaaplikowania kosmetyku użyj bawełnianego płatka kosmetycznego lub waty. Kiedy produkt wchłonie się, nałóż krem. Sposób, w jaki to zrobisz, będzie bardzo ważny. Wystarczy, że delikatnie wklepiesz go opuszkami palców, nie naciągając skóry. Poczekaj aż krem całkowicie wchłonie się. Dopiero teraz możesz zrobić makijaż.

Po drugie, więcej kremu

Jeżeli twoja skóra jest ekstremalnie przesuszona, zastosuj mono nawilżający krem. Nałóż go zaraz po stonizowaniu twarzy; noś go zawsze przy sobie. W ciągu dnia możesz nałożyć dodatkową porcję kosmetyku i robić to tak często, jak tego potrzebujesz. Najwięcej ochrony i nawilżenia wymagają usta, okolice oczu i płatki uszu. Wybieraj kremy z dużą zawartością składników ochronnych i natłuszczających.

Po trzecie, wieczorna maseczka

Najlepsza jest mocno nawilżająca lub regenerująca i łagodząca podrażnienia. Takie kosmetyki stosuj co dwa lub trzy dni, zaraz po peelingu enzymatycznym. Zawarte w nich składniki odbudują uszkodzony naskórek, ukoją wrażliwą cerę i zapewnią skórze twarzy prawidłowy poziom nawilżenia. Ostatnio bardzo popularne są maseczki w płachcie. Wystarczy założyć taki produkt na twarz i odczekać kilkanaście minut. Twoja skóra na pewno będzie piękna.

Po czwarte, mezoterapia

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej. Pod skórę za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się nawilżające substancje. Przed zabiegiem obszar twarzy poddawany poprawkom zostaje znieczulony specjalnym kremem. Mimo to podczas mezoterapii możesz odczuwać niewielki ból, a po zabiegu utrzymuje się mała opuchlizna. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, należy powtarzać go co miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *