„Pamiątki” z wakacji, czyli tego od słońca nie chcemy

Uwielbiamy, lato, słońce, piękną pogodę i błękitne niebo. Niestety długie przebywanie na słońcu oprócz pięknej opalenizny niesie ze sobą również niekorzystne dla skóry zmiany. Nawet jeśli naprawdę dobrze chroniłaś skórę latem, jesienią możesz spodziewać się niemiłych pamiątek z wakacji, które niekorzystnie wpływają na stan Twojej skóry.

zadbaj o skore po lecie

Jakich zmian może doświadczyć Twoja cera po okresie wakacyjnym?

1. Przebarwienia

Pojawiają się bardzo często jako spuścizna po niekorzystnym działaniu promieni UV. Powinnaś mieć świadomość, że nawet jeden dzień bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej może spowodować przebarwienia skórne. Ratunkiem dla skóry może okazać się odpowiedni zabieg, np.. Cosmelan. Jest to specjalny peeling chemiczny, który nie tylko usuwa przebarwienia, ale jednocześnie odmładza i redukuje łojotok skóry.

2. Poikilodermia

Brązowo- czerwone plamy na szyi i twarzy są tzw. plamami czerwonego wina. Jest to rozlany rumień na bokach szyi, a czasami w dolnych partiach twarzy. Poikilodermię leczy się m.in. laserem barwnikowym (np. Vbeam) lub zabiegami usuwającymi przebarwienia i leczącymi popękane naczynka.

3. Nasilony trądzik

Jest to dosyć powszechny problem przytrafiający się osobom z problematyczną cerą. Podczas wakacji słońce delikatnie wysusza skórę i leczy objawy trądziku. Niestety jesienią trzeba „zapłacić odsetki” za dobry stan skóry. Przesuszone gruczoły łojowe szaleją i zaczynają wówczas produkować więcej łoju, aby zapobiec przesuszeniom. Efekt? Wzmożony łojotok i zmiany trądzikowe. Rozwiązaniem może być zapewnienie skórze pełnej odnowy, która wyrówna bilans wewnątrz komórek. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do najgłębszych pokładów skórnych odżywczych substancji (np. za pomocą ultradźwięków).

4. Fotostarzenie

Wysuszona, pozbawiona jędrności skóra to naprawdę opłakany widok. Na szczęście tą niekorzystną, powakacyjną spuściznę najłatwiej jest naprawić. Wystarczą zabiegi nawilżające, które można zafundować sobie w gabinecie kosmetycznym lub w domu. Warto mieć przy tym świadomość, że promienie UV nie sprzyjają produkcji kolagenu w tkankach skóry, więc warto zafundować sobie również kuracje z kolagenem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *