Piękne brwi na co dzień. Jak pielęgnować brwi?

Brwi to tylko łuki włosów nad oczami, ale są bardzo ważne – chronią oczy przed zanieczyszczeniami, kurzem, potem, a nawet wodą. Chociaż funkcja ochronna to ich pierwotne i najważniejsze zadanie, brwi ogrywają także inne role: w zależności od koloru i kształtu mogą odmłodzić lub postarzyć twarz, wyszczuplić ją lub zaokrąglić, a także złagodzić lub zaostrzyć jej rysy. Zaniedbane wyglądają bardzo nieestetycznie i zaburzają linię oka. Ponieważ brwi to jedna z części twarzy, na które w pierwszej kolejności zwracamy uwagę u innych, warto o nie dbać – w końcu to nasza wizytówka. Jak pielęgnować i regulować brwi? Jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy i jak narysować łuk brwiowy?

brwi.jpg

Jak dopasować kształt brwi?

W ustaleniu prawidłowego kształtu i długości brwi pomoże nam kredka do brwi (lub oczu) i szczoteczka do czesania brwi (lub ołówek).

Należy zacząć od wyznaczenia trzech głównych punktów. W tym celu wystarczy przyłożyć szczoteczkę do zewnętrznego skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka; właśnie tam powinien znajdować się początek brwi. Z kolei aby wyznaczyć jej koniec, należy przyłożyć szczoteczkę pomiędzy skrzydełko nosa a zewnętrzny kąt oka. Załamanie powinno znajdować się na około 2/3 długości od wewnętrznej części oka. Należy pamiętać, że im bliżej końca łuku brwiowego, tym rzadsze powinny być włoski. Nie jest wskazane, aby szczyt łuku był zbyt ostry i geometryczny.

Jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy?

Oto podstawowe kształty twarzy i dopasowany do nich kształt brwi:

  • twarz owalna – brwi powinny mieć kształt łagodnego łuku;
  • twarz okrągła – brwi powinny być lekko uniesione i dość długie. Jeżeli są za krótkie, można przedłużyć je ołówkiem;
  • twarz kwadratowa – brwi powinny być dość długie, w kształcie łagodnego łuku. Dzięki temu optycznie ją zwężą;
  • twarz podłużna – brwi powinny być dość długie, ale nie tak łukowate jak w przypadku twarzy kwadratowej;
  • twarz gruszkowata – brwi powinny być dość proste i niezbyt długie;
  • twarz w kształcie serca – nasada brwi powinna być uniesiona na zewnątrz, a długość brwi nie powinna przekraczać punktu krańcowego, który wyznaczyliśmy za pomocą kredki;
  • twarz w kształcie karo – brwi powinny być trochę mniej uniesione niż w przypadku twarzy w kształcie serca, raczej proste i zarysowane nisko nad okiem;
  • twarz w kształcie wydłużone karo – brwi powinny być proste i nieco krótsze niż standardowo, aby optycznie poszerzały twarz.

Jak regulować brwi?

Pierwszy zabieg regulowania brwi najlepiej przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym, czyli oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki. Depilować brwi nie należy tuż przed ważną uroczystością. Aby uniknąć podrażnień skóry, warto to zrobić przynajmniej dzień wcześniej.

W jaki sposób depilować brwi? Można to robić tradycyjnie, czyli za pomocą pęsety lub wosku, bądź skorzystać z depilacji laserowej, której efekt jest bardziej długotrwały.

W przypadku domowej depilacji pęsetą warto pamiętać, żeby depilować brwi bezpośrednio po kąpieli i usuwać je zdecydowanym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Ponadto wyrywamy brwi od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka i nie pomijamy włosków rosnących pomiędzy brwiami.

Alternatywą dla pęsety są małe nożyczki lub minigolarka kosmetyczna, za pomocą której można przycinać za długie włoski. Przedtem należy rozczesać brwi i unieść je ku centralnej części twarzy. Ponieważ taka metoda depilacji jest dość skomplikowana, warto powierzyć ją kosmetyczce.

Jak narysować łuk brwiowy?

Naturalne brwi mogą być nierówne, przerzedzone lub za jasne. Aby je skorygować, można sięgnąć po kredkę do brwi lub zestaw cieni do makijażu brwi. W doborze koloru odpowiedniego do naszego typu urody pomoże nam konsultantka w drogerii. Należy pamiętać, żeby nie podkreślać brwi za bardzo, bo w ten sposób możemy uzyskać nienaturalny efekt, a nawet dodać sobie lat.

Kobiety, które nie chcą tracić czasu na codzienny makijaż brwi, mogą skorzystać z zabiegów, takich jak henna brwi lub makijaż permanentny brwi.

Jak pielęgnować brwi?

Niesforne brwi można ujarzmić za pomocą bezbarwnych żeli do brwi. Równie dobrze sprawdzi się szczoteczka do brwi (lub zużyta, ale czysta szczoteczka do zębów) i lakier do włosów; wystarczy przeczesać brwi szczoteczką i spryskać je lakierem do włosów.

Na rzadkie brwi pomoże kuracja olejkiem rycynowym. Alternatywnie można wypróbować gotowe odżywki do pielęgnacji brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *