Pielęgnacja dłoni i stóp – zabiegi idealne przed latem

Tradycją chyba stało się to, że przed latem każda dziewczyna poświęca więcej czasu na pielęgnację dłoni i stóp. Nie chodzi tu tylko o malowanie paznokci, lecz także o zadbanie o skórę rąk i pięt. Zobacz, jak robić to poprawnie i jakich kosmetyków użyć.

dlonie.jpg

Pielęgnacja dłoni

Skóra dłoni nie ma tylu gruczołów łojowych, co skóra twarzy, dlatego szybciej się przesusza i jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników. Podobnie jest z paznokciami. Jeżeli nie będziemy ich odpowiednio pielęgnować, zaczną rozdwajać się i tracić naturalny kolor. Pielęgnację dłoni należy zacząć od… zmiany nawyków związanych ze sprzątaniem, myciem i zimową ochroną. Detergenty znajdujące się w środkach czystości, wysuszające mydła i niska temperatura mogą osłabiać kondycję paznokci i podrażniać skórę dłoni.

Zabiegi na dłonie

Ochrona dłoni musi iść w parze z pielęgnacyjnymi zabiegami. Bardzo ważne jest stosowanie kremu nawilżającego i regeneracyjnego przed wyjściem na dwór, przed i po sprzątaniu, a także po myciu rąk lub po kąpieli. Raz w tygodniu dobrze jest zrobić peeling, który usunie martwy naskórek, zmiękczy skórki i wygładzi powierzchnię paznokci. Warto także stosować maski i parafinowe kąpiele. W efekcie skóra stanie się miękka i gładka, a jej koloryt będzie jednolity.

Zadbaj o stopy

Pielęgnacja stóp wymaga od nas nieco większego wysiłku niż pielęgnacja dłoni. Na stopach opiera się cały ciężar ciała, skóra szybciej grubieje, pęka i twardnieje; pojawiają się odciski i otarcia. Dbanie o stopy rozpoczynaj od kąpieli z dodatkiem soli mineralnych. Wystarczy, że dwa razy w tygodniu przez około 10 minut będziesz moczyła stopy. Dzięki takim zabiegom z łatwością usuniesz zgrubiały naskórek z pięt, wygładzisz ich powierzchnię i spiłujesz paznokcie.

Triki dla ładnych stóp

Do złuszczenia naskórka z pięt możesz wykorzystać zwykły pumeks lub tarkę. Dobre rezultaty zapewni ci również frezarka, którą powszechnie stosuje się w salonach kosmetycznych. Aby nawilżyć i zabezpieczyć skórę pięt przed rogowaceniem i obcieraniem, użyj kremów z mocznikiem oraz z witaminami A i E. Możesz wypróbować też kąpiele parafinowe, maski i peelingi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *