[TOP 7] Serum z  retinolem – najepsze, czym możesz odmłodzić i polepszyć skórę

Czujesz, że Twoja skóra traci ostatnio formę? Jest zmęczona, pojawiają się zmarszczki (świeże bądź utrwalone), a może niedoskonałości? Sięgnij po serum, by zadziałać wewnątrz skóry i dogłębnie ją odnowić. Pamiętaj, by w jego składzie powinien znaleźć się najlepszy retinol, czyli witamina A o dobrej jakości. Co to znaczy i jak wybrać takie serum? Mamy dla Ciebie listę najpopularniejszych. Zdecyduj, które znajdzie się w Twojej kosmetyczce.

Serum z  retinolem - najepsze, czym możesz odmłodzić i polepszyć skórę

Retinol do twarzy, czyli bardzo dobra, przebadana pielęgnacja

Żaden składnik kosmetyczny nie był tak gruntownie przebadany jak retinol. To dlatego, że witamina A przynosi spektakularne, zauważalne efekty. Kosmetolodzy doszli do wniosku, że  fenomen retinolu należy dokładnie sprawdzić. Zaskakujące, że wraz z postępem kosmetologii wciąż nie istnieje nic, co przewyższyłoby zdumiewające działanie retinolu: tak bardzo odmładzające i odnawiające skórę.

Co zrobić, by retinol działał JESZCZE LEPIEJ?

Oczywiście, że to da się zrobić. Inaczej działa np. retinol w kremie (czyli słabiej, bo „osiada “ na powierzchni skóry), a inaczej doskonale opracowane serum do twarzy o właściwościach wnikających w najgłębsze warstwy, tam, gdzie kolagen i elastyna tak bardzo potrzebują dawki witaminy A. 

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking serum do twarzy z retinolem. Jest w czym wybierać. Poznaj najskuteczniejsze odmłodzenie, zwalcz zmarszczki i pozbądź się trądziku oraz starego, zalegającego naskórka. Pora na młodzieńczą świeżą skórę bez skazy! 

[TOP 7] Serum z  retinolem

NANOIL RETINOL FACE SERUM

1. Nanoil Retinol Face Serum 

Pojemność – 50 ml

Serum z retinolem Nanoil – właściwości

★ REDUKCJA ZMARSZCZEK
★ LIFTING UJĘDRNIENIE
★ WYPOCZĘTA BUZIA
★ KONIEC TRĄDZIKU I BLIZN
★ KONIEC PRZEBARWIEŃ
★ NAJLEPSZY RETINOL
★ ROŚLINA BOERHAWIA – ANTYOKSYDANT
★ ekologiczne opakowanie – szkło

Dowiedz się więcej: nanoil.pl

Czy to dobre serum do twarzy?

W opinii wielu, którzy stosowali serum z retinolem – to jest jedyne słuszne, o tak dobrym działaniu. To rzetelna odbudowa skóry. Serum Nanoil poprawia jej gęstość, działając niczym nieinwazyjny botoks oraz mikrodermabrazja – skóra jest odświeżona, odnowiona, stary naskórek nie ma szans wobec tego retinolu o świetnej jakości i wyjątkowych komponentach. 

Serum z retinolem Nanoil – opinie 

Tylko najlepsze. Retinol Nanoil działa skutecznie i bez zarzutu, jak przystało na najlepszą witaminę A. Nanoil Face serum to doskonałe opinie, a zatem niezawodna kuracja na wszelkie problemy ze skórą: od trądziku, przez przebarwienia aż po zmarszczki.

 

2.  Paula’s Choice – 1% Retinol Booster – serum z retinolem 

Pojemność: 15ml

Serum z retinolem Paula’s Choice właściwości

★ GŁADKA SKÓRA
★ POPRAWA CERY TRĄDZIKOWEJ
★ MNIEJSZE ZMARSZCZKI
★ ZŁUSZCZENIE NASKÓRKA, REWITALIZACJA
★ DOBRY RETINOL

Czy to dobre serum do twarzy?

Serum o wyjątkowo małej pojemności – z pewnością prędko pobiegniesz po kolejne, aby zyskać optymalne efekty odnowienia naskórka i spłycenia zmarszczek.  Warto dodać, że retinol działa tym lepiej, im dłużej się go używa; ważny jest tu okres adaptacji ze skórą, dlatego pojemność tego serum do twarzy z retinolem jest zdecydowanie niewystarczająca. 

Serum z retinolem Paula’s Choice – opinie

Serum Paulas Choice zbiera dobre opinie i nie zarzuca mu się braku skuteczności  To dobre efekty, ale za wysoką cenę – serum ma małą pojemność, a retinol wymaga czasu, by zadziałać, Dlatego w przypadku tego serum do twarzy przygotuj się, że  nie zakończysz na jednej, małej 15 mililitrowej tubce.

 

3. Indeed Labs – Retinol Reface

Pojemność: 30 ml

Serum z retinolem Indeed Labs – właściwości

★ SYNTETYCZNY RETINOL RA (Rapid Action)
★ PEPTYD O ZBLIŻONYM DZIAŁANIU DO RETINOLU
★ DOBRA KURACJA PRZECIWZMARSZCZKOWA
★ REDUKCJA PLAM I PRZEBARWIEŃ

Czy to dobre serum do twarzy?

Serum polecane jako intensywna kuracja przeciwzmarszczkowa. Kosmetyk bazuje gdzieś pomiędzy kremem a serum, nie ma tak dogłębnego działania jak pozostałe produkty, jednak jest dość popularny jako kuracja odnawiająca skórę i wspomagająca walkę z trądzikiem. 

To połączenie trzech form retinolu, by skutecznie wspierać odnowę naskórka. Dobrze radzi sobie z pierwszymi zmarszczkami, wygładza drobne linie na czole i wokół ust. Wyraźnie zmniejsza  blizny potrądzikowe, przyspiesza proces odnowy komórkowej i poprawia koloryt skóry.

Serum z retinolem  Indeed Labs – opinie

Bardzo cenione zwłaszcza wśród młodych osób, które pragną zwalczyć pozostałości i blizny po trądziku. Dobre serum, które zadba o odnowę naskórka. Zakres jego działanie to bardziej zewnętrzne partie skóry, ale pod kątem profilaktyki anty – aging zdobywa dość pochlebne opinie.

 

4. BasicLab Cosmetology Esteticus, SERUM Z RETINOLEM 2%

Pojemność: 30 ml 

Serum z retinolem BasicLab – właściwości

★ RETINOL WSPIERANY PRZEZ KOENZYM Q10
★ SKWALAN W SKŁADZIE
★ ODNOWA SKÓRY
★ REDUKCJA ZMARSZCZEK, PLAM I PRZEBARWIEŃ

Czy to dobre serum do twarzy?

Specjalistyczne serum na noc na bazie 2% czystego retinolu, a także dodatkowo koenzymu Q10 i skwalanu przyczynia się do korygowania zmarszczek i działania przeciwstarzeniowego. Serum o nasilonym działaniu, nie nadaje się do skóry wrażliwej, ale jest dość silną kuracją regenerującą dla dojrzałej cery i z utrwalonymi zmarszczkami. 

Serum z retinolem BasicLab – opinie

Wyjątkowo silne działanie, przy jednoczesnej bardzo wysokiej cenie. Serum należy stosować z rozwagą, ponieważ podczas aplikacji może nastąpić znaczne zaczerwienienie i uwrażliwienie skóry, co potwierdza wiele użytkowników. Serum do twarzy BasicLab zbiera dobre opinie jako kuracja dla mocno dojrzałej cery.

 

5. REN Clean Skincare Bio Retinoid – serum z retinolem 

Pojemność: 30 ml

Serum z retinolem REN Clean Skincare właściwości

★ ZMNIEJSZENIE I PREWENCJA ZMARSZCZEK
★ PEŁNIEJSZA, GŁADKA SKÓRA
★ DOBRY KOLORYT
★ UJEDNOLICONA CERA
★ PRODUKT WEGAŃSKI

Czy to dobre serum do twarzy?

REN Bio Retinoid to formuła olejku i zaawansowane serum ukierunkowane na korektę zmarszczek i poprawę kolorytu cery. Retinol w tym kosmetyku to  100% naturalnych pochodnych witaminy A, czyli retinoidów analogowych. regularnie stosowane minimalizuje ryzyko pojawiania się plam starczych, a skóra wygląda na sprężystą i w lepszej kondycji.

Serum z retinolem REN Clean Skincare – opinie

Serum nie zyskało poparcia jako prewencja przeciwtrądzikowa, ale panie o skórze dojrzałej, z pierwszymi przebarwieniami i wyraźnymi, utrwalonymi zmarszczkami bardzo sobie je chwalą.

 

6. Institut Esthederm Intensive Retinol Oil Serum

Pojemność: 15 ml

Serum z retinolem Institut Esthederm – właściwości

★ WYGŁADZA SKÓRĘ
★ FORMA SUCHEGO OLEJKU
★ DELIKATNY, NIE DZIAŁA KOMEDOGENNIE
★ NISKIE STĘŻENIE RETINOLU
★ RÓWNIEŻ DO WRAŻLIWEJ SKÓRY

Czy to dobre serum do twarzy?

Serum do twarzy z retinolem (0,3%), stworzono jako profilaktykę przeciwzmarszczkową. W formule serum odnajdujemy  aktywną formę retinolu, czysty retinol, który, aby zyskał lepsze działanie i nie utlenił się, zanurzony jest olejkach. Działa na różne rodzaje zmarszczek, pozostawiając skórę jędrną. Sucha forma olejku nie działa komedogennie. 

Serum z retinolem Institut Esthederm – opinie

Suchy olejek z retinolem jest bardzo przyjemny w stosowaniu, jednak nie zaleca się nakładać go na noc, ponieważ nie współpracuje za dobrze z niektórymi podkładami do twarzy i nie należy go stosować na słońce bez odpowiedniego wsparcia kremem z wysokim filtrem.

 

7. SESDERMA Reti Age Serum z retinolem 

Pojemność: 30 ml

Serum z retinolem właściwości

★ HAMUJE STARZENIE SIĘ SKÓRY
★ ZWALCZA PRZEBARWIENIA
★ DODAJE JĘDRNOŚCI I ELASTYCZNOŚCI

Czy to dobre serum do twarzy? 

Serum z retinolem Sesderma to kosmetyk hamujący proces starzenia się skóry. Uzupełnia działanie przeciwzmarszczkowe kremu z tej samej serii. Serum działa, niwelując zmarszczki, oraz mimiczne linie, zwalcza też utratę jędrności, zmęczenie  i nierówny koloryt skóry. Zapobiega przedwczesnemu postępowaniu starzenia. 

Serum z retinolem Sesderma –  opinie

Serum działa dobrze, choć jest dość silne i nie zaleca się do cery trądzikowej ani reaktywnej. Posiadaczki skóry wrażliwej polecają skonsultować się z dermatologiem przed stosowaniem tego serum do twarzy. Ponadto jest kosztowne, dlatego niewiele osób deklaruje, że kupi serum z retinolem Sesderma ponownie, choć wystawia mu się dość dobre opinie. Zarzuca mu się także, że bez kremu z tej samej linii serum Sesderma działa dużo słabiej.