Oksybrazja, inaczej peeling tlenowo-wodny, intensywnie i bezboleśnie złuszcza naskórek, a przy tym nie wywołuje podrażnień. Z tego powodu różni się od innych podobnych zabiegów, na przykład od mikrodermabrazji diamentowej, dzięki czemu oksybrazję mogą stosować kobiety z bardzo wrażliwą cerą. Ta ostatnia należy do tak zwanych zabiegów bankietowych, ponieważ natychmiast poprawia wygląd skóry i nie wywołuje podrażnień, dlatego można ją przeprowadzić nawet kilka godzin przed wielkim wyjściem. Jak przebiega oksybrazja, dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania?
Jak przebiega oksybrazja?
Zabieg rozpoczyna się od założenia okularów ochronnych, po czym – za pomocą aparatu przypominającego długopis – kosmetyczka wtłacza w jej skórę tlen pod ciśnieniem. W efekcie obumarłe komórki naskórka zostają niemal oderwane od skóry i usunięte. Strumień powietrza i tlenu ma prędkość 200 metrów na sekundę, mimo to zabieg jest bezbolesny, a wręcz może być przyjemny, ponieważ w trakcie aplikacji tlenu na skórę kosmetyczka rozpyla mgiełkę z soli fizjologicznej, która daje miłe uczucie odświeżenia.
Oksybrazja jest wykonywana bezdotykowo. Kosmetyczka trzyma aparat w odległości niespełna centymetra od skóry klientki.
Oksybrazji często towarzyszy pielęgnacja dodatkowa: zamiast okularów ochronnych kosmetyczka może nałożyć klientce pod oczy płatki kolagenowe lub zakończyć zabieg aplikacją ampułki z koncentratem pielęgnacyjnym dopasowanym do problemu skóry. Pierwsze efekty w postaci odświeżenia, oczyszczenia i poprawy kolorytu skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu, a na pozostałe trzeba poczekać. To zależy między innymi od rodzaju skóry.
Dla kogo jest przeznaczona oksybrazja?
Oksybrazja najczęściej jest wykonywana na skórze twarzy, ale można ją przeprowadzić także na szyi, dekolcie i górnej części pleców. Peeling tlenowo-wodny skutecznie usuwa zaskórniki i drobne krostki, zwęża pory oraz reguluje wydzielanie sebum. Wspomaga leczenie trądziku i redukuje blizny po trądziku, spłyca zmarszczki, usuwa drobne przebarwienia oraz poprawia koloryt skóry. Oksybrazja zaradzi rozszerzonym naczynkom, łupieżowi, a nawet łuszczycy.
Oksybrazja – przeciwwskazania
Peeling tlenowo-wodny jest bezpieczny dla każdego typu cery, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to:
- ostre ropne stany zapalne skóry,
- opryszczka lub choroby zakaźne skóry,
- zapalenie zatok,
- podwyższona temperatura ciała.
Dodaj komentarz