Sposobów na relaks jest bardzo dużo. Jedni lubią leżeć w wannie z ciepłą wodą, inni wypoczywają na łonie natury, a jeszcze inni chodzą do gabinetu kosmetycznego lub SPA na masaż ciała. Sprawdź, jakie korzyści dla twojego organizmu będzie miał ten zabieg.
Czym jest masaż?
Masaż to forma zabiegu, która polega na ugniataniu, rozcieraniu i naciskaniu na całe ciało lub jego fragmenty. Stosuje się podczas niego różnorodne kosmetyki i akcesoria. Wyróżnia się następujące rodzaje masażu: klasyczny (to na nim bazują pozostałe zabiegi), relaksacyjny (z zastosowaniem gorących kamieni wulkanicznych), aromaterapeutyczny (przy użyciu zapachowych olejków), czekoladą (pobudza zmysły i ma działanie lecznicze).
Masaż ciała – wskazania i przeciwwskazania
Masaż daje organizmowi dużo przyjemności i ma działanie lecznicze. Wskazaniami do zabiegu są:
- stres i przygnębienie;
- przemęczenie po wysiłku fizycznym;
- nadpobudliwość nerwowa;
- bóle mięśni na tle stresowym;
- choroby narządów wewnętrznych wywołane stresem;
- zbyt duże napięcie nerwowe.
Niestety nie każdy może poddać się temu przyjemnemu zabiegowi. Masaż nie jest dla osób, które:
- mają wysoką gorączkę;
- cierpią na choroby nowotworowe;
- mają grzybicę lub żylaki ud i podudzi;
- doświadczyły przerwania ciągłości skóry;
- cierpią na choroby zakaźne;
- chorują na osteoporozę.
Poza tym masażu nie wolno wykonać po obfitym posiłku, intensywnym wysiłku fizycznym lub w przerwie w pracy. Masażu nie poleca się kobietom w ciąży, zwłaszcza w początkowej i końcowej jej fazie.
Masaż ciała – efekty
Masaż ma działanie odprężające i lecznicze. Podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, co przekłada się na poprawę przepuszczalności, pobudzenie krążenia krwi i wyrównanie kolorytu skóry. Masaż wpływa także na usprawnienie metabolizmu wydalania toksyn z organizmu i pracy jelit. Rozluźnia napięcie mięśniowe, zwiększa przewodnictwo nerwów czuciowych i ruchowych.
Dodaj komentarz