Hit czy kit? Maseczki do paznokci

Do tej pory stosowałyśmy maseczki do twarzy, ciała i włosów. Niedawno rynek kosmetyczny podbiły maseczki… do paznokci. Nie są to zabiegi z parafiną, które każda z nas zna z ofert salonów SPA. Sprawdź, jak stosować i jakie właściwości mają te oryginalne kosmetyki.

maseczki do paznokci

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i zadbane dłonie, a do tego modny kolor lakieru na paznokciach. Ale co zrobić, gdy skórki wokół płytki paznokcia wyglądają bardzo nieestetycznie, a skóra dłoni jest wysuszona i szorstka? Nie martw się, i na takie problemy są rozwiązania. Do najbardziej popularnych należą: kremowanie rąk każdego wieczoru, zakładanie specjalnych rękawiczek, peeling i maseczki lub zabiegi w salonie kosmetycznym z wykorzystaniem parafiny. Jeśli dodatkowo chcesz wypielęgnować skórki wokół paznokci, wybierz specjalne maseczki.

Wszystkie maseczki do paznokci mają właściwości nawilżające, złuszczające i odżywcze. Wzmacniają paznokcie i zabezpieczają przed chemicznymi i mechanicznymi uszkodzeniami, rozdwajaniem i łamaniem. Nabłyszczają płytkę paznokcia i rozjaśniają skórę palców. Stosując systematycznie takie kosmetyki, o wiele łatwiej będzie ci usunąć skórki wokół paznokci i zrobić manicure. Maseczki do paznokci zawierają masło Shea, olejek z awokado, witaminy, proteiny i olejki kosmetyczne. Jak wyglądają takie produkty? Niektóre z nich wyglądają jak rękawiczki. Jednak większość przypomina ozdobne nakładki na paznokcie. Te materiałowe „kapturki” nasączone są odżywczymi i aktywnymi składnikami. Wystarczy około 30 minut, aby w pełni wypielęgnować płytkę paznokcia i skórki wokół niej.

Po przeprowadzonym zabiegu możesz zrobić manicure. Pamiętaj o właściwym przygotowaniu płytki paznokcia. Nadaj jej właściwy kształt i wypoleruj. Jeżeli chcesz pomalować paznokcie ciemnym kolorem lakieru, koniecznie zastosuj bezbarwny produkt bazowy. Aby przyspieszyć i utrwalić manicure, nałóż top coat. Twój manicure jest gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *