Hydrabrazja – łagodne oczyszczanie i złuszczanie wodą

Innowacyjne podejście do mikrodermabrazji. Hydrabrazja wprowadza złuszczanie i oczyszczanie skóry na zupełnie nowy poziom. Sprawdź, jak działa peeling wodny.

hydrabrazja.jpg

Dużą popularnością w salonach urody cieszy się mikrodermabrazja. To zabieg stworzony po to, żeby szybko i skutecznie złuszczyć martwy naskórek zalegający na naszej skórze. Działa o wiele lepiej niż zwykły peeling. Niestety istnieje kilka przeciwwskazań m.in. skłonność do pękających naczynek, świeża opalenizna, uszkodzenia skóry, zakażanie np. opryszczka.

Alternatywą dla mikrodermabrazji jest dużo łagodniejsza hydrabrazja. Na czym polega ten zabieg? Czym różni się od popularniejszych opcji?

HYDRABRAZJA

Często bywa nazywana mikrodermabrazją wodną lub peelingiem wodnym, ponieważ do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się roztwór soli fizjologicznej.

To właśnie sól fizjologiczna złuszcza naskórek i oczyszcza skórę. Pod odpowiednio dobranym ciśnieniem świetnie wygładza skórę i pozbywa się z niej martwego naskórka. Przy okazji nawilża i rewitalizuje skórę, przynosząc ukojenie, chłodząc i odprężając. Orzeźwiająca sól fizjologiczna sprawia, że hydrabrazja to niezwykły zabieg złuszczający.

Co daje hydrabrazja?

  • Głęboko oczyszcza skórę (także pory)
  • Złuszcza zalegający martwy naskórek
  • Zapewnia intensywne nawilżenie
  • Łagodzi objawy trądziku
  • Wygładza blizny i lekkie zmarszczki
  • Rewitalizuje skórę i dodaje jej blasku

Peeling wodny – łagodny zabieg oczyszczający

Dlaczego hydrabrazja jest polecana osobom o wrażliwej skórze, a nawet kobietom w ciąży? Powód jest prosty. To zabieg niezwykle skuteczny, a przy tym bardzo delikatny i bezpieczny. Nie złuszczamy naskórka w sposób mechaniczny, ale za pomocą roztworu wodnego. Nie używamy chemii, tylko naturalny dla naszej skóry preparat. To właśnie dzięki temu wszystkiemu hydrabrazja to świetna alternatywa dla zabiegów z kwasami, peelingów chemicznych i różnego rodzaju intensywniejszych zabiegów pielęgnujących. Można wykonywać ją latem.

Jak wygląda zabieg hydrabrazji?

Peeling wodny kojarzy się dość przyjemnie i słusznie, bo jest całkowicie bezbolesny, a nawet odprężający. Hydrabrazja trwa od 30 do 60 minut. Często składa się z kilku etapów m.in. otwierania porów skóry, spłycania zmarszczek kwasem hialuronowym, relaksującego masażu twarzy, szyi i dekoltu. Oczywiście nie są to elementy obowiązkowe.

Właściwy zabieg hydrabrazji polega na złuszczaniu naskórka płynem fizjologicznym, który jest aplikowany na skórę pod ciśnieniem. Mikrodermabrazja wodna jest o wiele łagodniejsza niż standardowy zabieg złuszczający. Efekty hydrabrazji są natychmiastowe – czasami wystarcza już jeden zabieg, aby skóra była jaśniejsza, gładsza i odświeżona. Oczywiście rezultaty są uzależnione od pierwotnej kondycji skóry i tego, jak mocnego strumienia wodnego użyje specjalista. Osoba przeprowadzająca zabieg dobiera bowiem moc i reguluje ciśnienie soli fizjologicznej tak, aby precyzyjnie oczyścić wybrany fragment skóry i nie podrażnić skóry.

Po hydrabrazji…

Nie ma żadnych ograniczeń! Peeling wodny nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można wrócić do codzienności i aktywności. Bardzo często poleca się wykonanie hydrabrazji jako zabiegu przygotowującego skórę na inne zabiegi pielęgnujące, ponieważ świetnie oczyszcza, otwiera pory i poprawia mikrocyrkulację.

Wskazania:

• nadmiernie rogowaciejący naskórek,
• skóra pozbawiona elastyczności,
• przebarwienia i blizny,
• łagodne odmiany trądziku,
• starzenie się skóry.

Mikrodermabrazja wodna. Jak się przygotować?

Zabieg jest bardzo łagodny i delikatny, ale jak do każdej wizyty u kosmetyczki, również tutaj trzeba być odpowiednio przygotowanym. Około 5 dni przed hydrabrazją należy unikać: depilacji kremem, woskowania, elektrolizy, peelingów mechanicznych, szorstkich szczotek do twarzy. Podrażniona skóra będzie reagowała gorzej na zazwyczaj łagodny zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *