Lubisz manicure hybrydowy? Sprawdź, jak zrobić go samodzielnie

Lakiery hybrydowe są mieszanką zwykłych lakierów do paznokci i żelu, utrwalaną w świetle UV. Dają dzięki temu naturalny i długotrwały efekt, zabezpieczają paznokcie i są łatwe w aplikowaniu. Najlepsze jest jednak to, że manicure hybrydowy można robić samodzielnie w domu. Jak? Koniecznie sprawdź.

manicure-hybrydowy.jpg

Czemu manicure hybrydowy jest tak popularny?

Po pierwsze trwałość

Maksymalna trwałość zwykłego lakieru wynosi kilka dni, natomiast lakieru hybrydowego – około trzech tygodni. To ogromna różnica, prawda? Co więcej lakier hybrydowy jest odporny na odpryski ze względu na utwardzanie pod lampą UV. Produkt nie zasycha w butelce, dzięki czemu starcza nam na bardzo długo. Nie traci też swojego naturalnego koloru i na bardzo długo zachowuje odpowiednią formułę.

Po drugie wygoda

Lakier hybrydowy zasycha tylko pod wpływem światła z lampy i dlatego łatwe jest robienie poprawek w trakcie malowania. Lakier tradycyjny zaś szybko zasycha na płytce paznokcia i brudzi skórki, a my cały czas musimy pilnować, czy położona warstwa nie jest zbyt gruba lub cienka.

Po trzecie twardość

Lakier hybrydowy utwardza płytkę paznokcia, co jest ważne wtedy, gdy masz słabe, cienkie, rozdwajające się lub łamliwe paznokcie. Jeżeli manicure hybrydowy utwardzisz pod lampą, to nie będziesz musiała się martwić o długość wysychania, zarysowania płytki paznokcia lub inne uszkodzenia.

Po czwarte naturalność

Manicure hybrydowy wygląda tak, jakby został zrobiony zwykłym lakierem. W przeciwieństwie do manicure wykonanych żelem lub akrylem nie pogrubia tak bardzo płytki paznokcia. Efekt końcowy jest naturalny i nie ma nic wspólnego ze sztucznymi paznokciami.

Po piąte mnóstwo kolorów, faktur i wykończeń

Palety kolorystyczne oraz faktury i wykończenia, które zapewniają lakiery hybrydowe, są naprawdę imponujące. Znajdziemy pastele, odcienie neonowe i klasyczne, z matowym lub połyskującym wykończeniem, brokatowe, metaliczne i piaskowe.

Przygotuj się do manicure hybrydowego

Na zrobienie manicure hybrydowego musisz poświęcić więcej czasu niż na pomalowanie paznokci zwykłym lakierem. Musisz przygotować też kilka akcesoriów, takich jak:

  • polerka – zmatowi i wygładzi powierzchnię paznokcia, dzięki czemu aplikacja lakieru stanie się bardzo łatwa, a trwałość manicure się przedłuży;
  • odtłuszczacz – usunie z paznokci wszystkie zanieczyszczenia;
  • baza – wzmocni i odżywi płytkę paznokcia;
  • drewniane patyczki – dzięki niem odsuniesz skórki;
  • patyczki kosmetyczne i waciki bezpyłowe – zmyją lakier, którym pobrudziłaś skórę wokół paznokcia;
  • lakiery hybrydowe i lakier nawierzchniowy;
  • oliwka pielęgnacyjna – zastosujesz ją na zakończenie manicure;
  • lampa UV – utrwali bazę i lakiery;
  • top coat – utrwali efekt manicure hybrydowego.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Pierwszym krokiem jest spolerowanie i odtłuszczenie paznokcia. Kiedy będą już wygładzone i zmatowione, nałóż na nie bazę; uważaj, żebyś nie pomalowała skórek. Bazę utwardź pod lampą UV według instrukcji. Następnie nanieś cienką warstwę lakieru hybrydowego i utrwal go pod urządzeniem. Jeżeli głębia koloru ci nie odpowiada, to możesz dołożyć kolejną warstwę. Kiedy ostatnia warstwa lakieru będzie już utwardzona, zaaplikuj lakier nawierzchniowy; pamiętaj o jego utrwaleniu. Na koniec przemyj paznokcie odtłuszczaczem i pokryj oliwką pielęgnacją.

Lampa UV do manicure hybrydowego

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka funkcji. Sprawdź, czy lampa UV ma wyłącznik czasowy, suszarkę przyspieszającą wysychanie i czujnik ruchu. Możesz wybrać tzw. świetlówkę lub lampę LED. Pierwsza jest tańsza, a żywotność żarówek wynosi około 500 godzin pracy. Taka lampa powinna mieć moc około 36 W, co wydłuża czas naświetlania do dwóch minut. Druga lampa, LED, jest droga, ale nie wymaga wymiany żarówek. Jest energooszczędna, charakteryzuje ją krótszy czas naświetlania i mniejsza moc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *