Na czym polega manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki oraz hydrabrazja i mikrodermabrazja diamentowa?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki najlepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej i trądzikowej. Mimo to salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla cery suchej i naczynkowej. Na czym polega manualne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki oraz hydrabrazja i mikrodermabrazja diamentowa?

oczyszczanie-twarzy.jpg

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – metody

Manualne oczyszczanie twarzy

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Manualne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od jej dokładnego demakijażu. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling, aby usunąć warstwę zrogowaciałego naskórka. Następnie na kilkanaście minut nakłada na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym, po czym kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory. Później kosmetyczka uciska palcami na zalegającą w porach treść, wskutek czego ją usuwa. Następnie nakłada na twarz krem lub maskę o właściwościach przeciwzapalnych i łagodzących. Na zakończenie kosmetyczka aplikuje krem ochronny dostosowany do potrzeb cery klientki. Jedynie kobiety, które mają cerę naczynkową, nie mogą zdecydować się na manualne oczyszczanie twarzy.

Hydrabrazja

Hydrabrazja, inaczej mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający z użyciem wody. Na początku skóra zostaje oczyszczona podciśnieniowo z zalegającego łoju i zaskórników. Kolejnym etapem jest mikrodermabrazja wodna, to znaczy złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o grubości dopasowywanej do rodzaju skóry. Woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego rodzaju skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa, inaczej mikropeeling kontrolowany, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu. Zabieg wykonuje się za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja diamentowa oczyszcza skórę z zaskórników i martwego naskórka oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych. Jest przeznaczona dla osób z cerą problematyczną i zanieczyszczą skórą. W praktyce jest to głównie cera mieszana, tłusta i trądzikowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *