Petite’N Pretty. Kosmetyki do makijażu dla… dzieci

Czy dzieci mogą się malować? Dyskusje na temat odpowiedniego wieku na makijaż nie ustają. Niedawno temat podkręciła marka Petite’N Pretty, która wydała kosmetyki do makijażu dla dzieci.

makijaz-dla-dzieci.jpg

Kiedyś makijaż był zarezerwowany tylko dla dojrzałych kobiet, później zaczęły stosować go także nastolatki. Dziś coraz bardziej obniża się wiek, w którym dziewczynki sięgają po kosmetyki. Dowodem jest choćby marka Petite’N Pretty sprzedająca kosmetyki do makijażu, z których mogą korzystać już 4-latki!

Skąd pomysł na kosmetyki do makijażu dla dzieci?

Petite’N Pretty to kalifornijski start-up, którego założycielka Sam Cutler, to autorka kosmetyków z kilkunastoletnim doświadczeniem. Jak sama podkreśla, impulsem do założenia marki z kosmetykami dla dzieci były pytania, które dostawała od rodziców. Pytania o to, jaki jest najlepszy sposób na dziecko, które podbiera kosmetyki mamy. Jej sposób to Petite’N Pretty, czyli kosmetyki do makijażu stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych.

Petite’N Pretty – kosmetyki dla dzieci

W ofercie marki Petite’N Pretty znajdują się wyłącznie kosmetyki dla dzieci, ale również akcesoria, które mają ułatwić najmłodszym rozpoczęcie przygody z makijażem. Czym różnią się od standardowych kosmetyków do makijażu? Co sprawia, że nadają się do użycia przez dzieci?

1. Opakowania Petite’N Pretty

Pierwsze, co zwraca uwagę, to bardzo jasne i dziewczęce opakowania kosmetyków, w których dominują róż, biel i pastelowe kolory. Choć produkty Petite’N Pretty są naprawdę bardzo dobrej jakości, przypominając nieco kosmetyki dołączane do kolorowych magazynów dla dziewczynek. To celowy zabieg, bo kosmetyki do makijażu dla dzieci mają cieszyć oko i wyglądać uroczo, aby przyciągać uwagę najmłodszych.

2. Paleta kolorów Petite’N Pretty

Kwestia doboru kolorów widoczna jest także w odcieniach kosmetyków. W ofercie marki Petite’N Pretty nie znajdziemy wyrazistych, ciemnych i rażących po oczach kolorów. Wszystkie kosmetyki mają bardzo delikatne odcienie, choć nie brakuje tutaj kolorystycznego miszmaszu: od różu, przez brązy, aż po fiolety, błękity, srebro i złoto. Nie ma w tym jednak przesady, bo większość produktów ma pastelowe, brokatowe kolory. Mat mógłby dodać dziewczęcym twarzom zbyt dużo powagi.

3. Typ produktów Petite’N Pretty

Warto zwrócić też uwagę na to, jakie kosmetyki oferuje Petite’N Pretty, bo to również świadczy o ich przeznaczeniu dla dzieci. Nie znajdziemy tutaj pogrubiających maskar, sztucznych rzęs, wyrazistych eyelinerów, szminek i bronzerów. Marka stawia na paletki cieni do powiek, błyszczyki do ust i rozświetlacze, brokat do ciała i włosów, a także urocze pędzelki do makijażu. Wszystko utrzymane w stylistyce pasującej dzieciom.

4. Bezpieczne formuły Petite’N Pretty

Marka Petite’N Pretty przykłada także bardzo dużą wagę do tego, aby ich kosmetyki do makijażu dla dzieci były bezpieczne, hipoalergiczne i łagodne. Dlatego w tych produktach nie znajdziemy parabenów, ftalanów, ani potencjalnych alergenów takich jak orzechy. Kosmetyki Petite’N Pretty nie są testowane na zwierzętach i mają specjalne atesty. Przed wypuszczeniem na rynek muszę być przebadane przez lekarzy i zaakceptowane przez rodziców.

Podsumowanie. Czy makijaż jest dla dzieci?

Można mówić wiele o kosmetykach Petite’N Pretty, ale jedno pytanie jest najważniejsze. Czy makijaż jest dla dzieci?

Marka twierdzi, że ich produkty nadają się do użytku dla dzieci już od 4 roku życia, co wywołało niemałe kontrowersje wśród rodziców. Dla wielu taki wiek to jeszcze zbyt wcześnie na rozpoczynanie przygody z makijażem. Marka tłumaczy jednak, że kosmetyki Petite’N Pretty stworzone zostały głównie z myślą o dziewczynkach, które zaczynają tworzyć makijażowe tutoriale video i niekoniecznie są przeznaczone do stosowania na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *