Pielęgnacja młodej cery w trzech krokach

Nie zawsze młoda cera jest piękna. Często pojawiają się na niej zaskórniki i trądzik, a do tego przez cały dzień się świeci. Na szczęście są proste metody, które pozwolą ci uzyskać ładny wygląd i zdrową skórę. Wypróbuj system pielęgnacji cery w trzech krokach.

skora.jpg

Krok 1: oczyszczanie

Oczyszczanie młodej cery jest bardzo ważne. Gruczoły łojowe produkują dużą ilość sebum, przez co na skórze pojawiają się zaskórniki i trądzik. Dlaczego tak się dzieje? W okresie dojrzewania następują wahania hormonów odpowiedzialnych między innymi za prawidłowe funkcjonowanie skóry. Jeżeli odstępstwa od normy są duże, na twarzy, szyi, dekolcie i plecach pojawiają się krostki. Wtedy warto włączyć odpowiednie kosmetyki oczyszczające. Pamiętaj, że nie mogą to być produkty, które zawierają alkohole lub mają agresywne działanie. Produkty takie mogą wysuszać i powodować jeszcze większe wydzielanie sebum. Z tego powodu stosuj delikatne żele myjące, nawilżające kremy, toniki z kwasami owocowymi oraz preparaty z substancjami przeciwbakteryjnymi i przeciwzapalnymi.

Krok 2: pielęgnacja

Cera trądzikowa oraz tłusta i mieszana wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne nawilżanie, które ograniczy przetłuszczanie się skóry. Wybieraj kremy o lekkiej konsystencji. Takie produkty szybko wchłoną się, będą łatwe do zaaplikowania i na pewno pomogą ci w walce z trądzikiem. Kilka razy w tygodniu stosuj maseczki oczyszczające lub nawilżające. Do usuwania pojedynczych krostek stosuj preparaty punktowe. Substancje w nich zawarte precyzyjnie dotrą do miejsca, w którym znajduje się największe skupisko bakterii.

Krok 3: makijaż

Makijaż młodej cery ma nie tylko upiększać i tuszować niedoskonałości. Powinien także leczyć, czyli usuwać krostki, nawilżać skórę i ograniczać wydzielanie sebum. Stosuj takie produkty, które zawierają przeciwbakteryjne i przeciwzapalne substancje. Zanim wykonasz makijaż, twarz przemyj tonikiem i nałóż krem nawilżający przeznaczony do cery trądzikowej. Następnie punktowo nałóż korektor, a kiedy ten stopi się ze skórą, zaaplikuj podkład przeznaczony do twojego typu skóry. Kosmetyk dokładnie rozetrzyj przy linii włosów, przy uszach i na żuchwie. Podkład pokryj matującym pudrem mineralnym. Możesz zastosować róż do policzków w wersji sypkiej lub w kamieniu. Makijaż cery trądzikowej, tłustej i mieszanej powinien być lekki i naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *