Ściąga na paznokciach? Manicure w sam raz do szkoły

Szkoła rozpoczęła się na dobre. Oczywiście wszystkie dziewczyny chcą wyglądać pięknie i mieć idealny makijaż. Niestety, nie wszyscy nauczyciele popierają to, że nastolatki malują się tak samo, jak modelki lub celebrytki. Sprawdź, jak przechytrzyć belfra. Zrób sobie manicure ze ściągą.

manicure_text

Zacznij od spiłowania pazurków szklanym pilniczkiem, odsunięcia skórek drewnianym patyczkiem i wypolerowania powierzchni płytek paznokci. Pamiętaj, aby długość paznokci nie przeszkadzała na lekcjach WF-u (bo kto opuści te wspaniałe zajęcia?). Pamiętaj także o tym, aby nauczyciele nie zwracali uwagi na twój nowy manicure. Co robić dalej? Lakierem w jasnym kolorze (białym, szarym, kremowym lub nude) pomaluj płytkę paznokcia. Odczekaj około godziny, aby lakier całkowicie wysechł. Dopiero potem przyklej ściągę. Jak to zrobić?

Pamiętaj, aby literki były dobrze widoczne, a ich przeczytanie nie sprawiało ci żadnych kłopotów. Przecież ściąganie na kartkówce musi być szybkie i sprawne. Tekst ściągawki (na sprawdzian z biologii, fragment lektury, wzory matematyczne) wydrukuj; czcionkę dopasuj do wielkości płytek paznokci. Wydrukowaną ściągawkę potnij na mniejsze kawałeczki. Przygotuj kieliszek z alkoholem, np. ze spirytusem salicylowym (kosmetycznym). Palec zanurz w kieliszku na 15 sekund, a potem przyklej fragment wydrukowanego tekstu.

Po upływie około 15 sekund odklej zadrukowany papier. Literki powinny odcisnąć się na lakierze do paznokci. W taki sam sposób ozdabiaj pozostałe paznokcie. Potem pomaluj je bezbarwnym lakierem, który utrwali manicure, zapewni połysk paznokciom i zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami. Ściągawkę przyklejaj tak, abyś mogła z niej skorzystać na lekcji. Uważaj, aby żaden nauczyciel nie zauważył twojego manicure. Takimi pazurkami możesz chwalić się tylko przed przyjaciółkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *