Nie tylko Kubuś Puchatek lubi być niedaleko ula. Miód jest tak samo uwielbiany przez naszą skórę. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że najlepszy produkt do pielęgnacji i oczyszczania twarzy mają w kuchennej szafce. Jakie są właściwości miodu?
Kuracje oczyszczające do twarzy występują w naprawdę wielu formach. Jedne są mniej, a inne bardziej popularne. Większość kobiet najczęściej sięga po gotowe kosmetyki typu peelingi, żele oczyszczające albo maski złuszczające. Inni stawiają na domowe sposoby i preparaty robione ręcznie, wśród których też mamy wiele opcji. Jedną z nich jest miodowanie twarzy.
Na czym polega miodowanie twarzy?
MIODOWANIE – technika oczyszczania twarzy, która polega na masażu skóry przy użyciu miodu rozmieszanego z letnią wodą lub hydrolatem np. wodą różaną.
Naturalny miód działa bezbłędnie na niedoskonałości skóry. Pomaga likwidować i jednocześnie leczyć nawet bardzo silne zmiany trądzikowe. Wszystko dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym, za które w miodzie odpowiadają jego składniki. Miód doskonale oczyszcza twarz ze wszelkich zanieczyszczeń, ale oprócz tego dogłębnie nawilża skórę oraz sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna i ma wyrównany koloryt.
Dla kogo jest miodowanie twarzy?
Oczyszczanie twarzy miodem to świetna metoda dla:
- osób o cerze tłustej lub mieszanej,
- osób ze skłonnością do trądziku,
- osób o skórze mocno przesuszonej,
- osób, które lubią pachnieć miodowo!
Nie zaleca się stosowania miodu w pielęgnacji u wszystkich tych, którzy mają uczulenie na miód. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że dla naszego organizmu ten produkt jest alergenem. Miodowanie twarzy w takiej sytuacji może mieć skutki odwrotne od zamierzonych.
Jak wykonać miodowanie twarzy?
Mycie twarzy miodem powinno się wykonywać przynajmniej raz dziennie, najlepiej wieczorem przed snem. Po całym dniu miód świetnie oczyści twarz, a do tego wpłynie na cerę dużo lepiej niż sztuczne kosmetyki. Miód można nakładać i wmasowywać w skórę na dwa sposoby:
- po rozcieńczeniu miodu odrobiną wody/hydrolatu;
- po delikatnym zmoczeniu twarzy ciepłą wodą.
Nie ma obawy o to, że lepki i słodki miód będzie trudno zmyć z twarzy. Wbrew pozorom ciepła woda bardzo dobrze zmywa miód ze skóry, dlatego można bez stresu pozostawić ten specyfik na skórze na nieco dłużej np. jako maseczkę.
Dodaj komentarz