Po czym poznać, że włosy będą sprawiały problem w stylizowaniu? Trudno je zmoczyć i bardzo długo schną. Skoro mają problem z absorpcją wody, podobnie trudno będzie zadziałać na nie np. środkami do stylizacji. Pielęgnacja takich włosów musi być precyzyjna.
Bywają włosy puszące się i pełne objętości. Tym razem jednak mowa o tych, które trudno odbić od nasady. Jeśli to właśnie Twoje włosy są tymi, które ciężko opadają na ramiona, prawdopodobnie masz włosy niskoporowate i znasz problemy, jakie im towarzyszą.
Włosy niskoporowate – co to znaczy?
Zazdrościmy kobietom, które mają włosy niskoporowate – proste, gładkie i lśniące. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, z jak wieloma problemami i ograniczeniami wiąże się ich posiadanie. Chociażby dobór odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji. Większość produktów ma zbyt ciężkie formuły, przez co oblepia włókno włosa, zamiast wnikać do środka. Obciążają i przyspieszają przetłuszczanie się włosów, a pielęgnacji daleko do skutecznej.
Dodatkowo włosy niskoporowate niechętnie poddają się lokówce. Stylizacja termiczna i dziesiątki produktów to rozwiązanie, które w tym przypadku nie pomoże. Łatwo można pogorszyć stan włosów i sprawić, że ich porowatość zwiększy się niebezpiecznie. Lepiej postawić na ich ochronę przed czynnikami szkodliwymi i pomyśleć nad alternatywnym sposobem wydobycia z nich skrętu. Zamiast bezskutecznie walczyć z mocną strukturą zewnętrzną włosów o niskiej porowatości, lepiej się do niej dopasować. Wystarczą dobrze dobrane olejki roślinne.
Już nie musisz szukać idealnego produktu!
Koniec z włosami, które Cię ograniczają!
Czas na perfekcyjne loki i pełną ochronę!
OLEJEK NANOIL DO WŁOSÓW NISKOPOROWATYCH
Skład olejku Nanoil. Co w sobie kryje? Jak działa?
Olejek Nanoil do włosów niskoporowatych to jeden z trzech olejów w serii. Przeznaczono go do pielęgnacji włosów o zwartej budowie, dlatego bazuje przede wszystkim na olejach o sporej zawartości kwasów tłuszczowych nasyconych. Jakie oleje zawiera?
Mamy tutaj bardzo popularny olej kokosowy (błędnie stosowany na włosy zniszczone), który odżywia włókno włosa i tworzy na nim warstwę ochronną. Drugi jest luksusowy olej arganowy nazywany płynnym złotem, ponieważ zapewnia naturalną termoochronę i świetnie sprawdza się w trakcie stylizacji włosów. Z kolei olej rycynowy przyspiesza wzrost włosów i podkreśla ich naturalny blask, a amazońskie masło cupuacu zapewnia elastyczność i nawilżenie. Jeśli chodzi o masła, znalazło się tutaj również miejsce na masło shea, które zapobiega wysuszaniu włosów.
Bardzo ciekawy składnik to olej cedrowy z sosny syberyjskiej, który perfekcyjnie współgra ze skórą naszej głowy, reguluje jej pH, oczyszcza i usprawnia zachodzące w niej procesy. Nie mogło zabraknąć tutaj również oleju z nasion passiflory (marakui), czyli świetnego antyoksydantu hamującego procesy starzenia się włosów. Dwa ostatnie składnik roślinne to olej monoi wzmacniający płaszcz wodno-lipidowy włosów oraz olej babassu ułatwiający rozczesywanie i stylizację, a także zapewniający stałą ochronę delikatnym końcówkom włosów.
To nie wszystko!
Olejek Nanoil do włosów niskoporowatych zawiera sześć dodatkowych składników o bardzo ważnym działaniu. Najbardziej interesujące są tutaj dwa innowacyjne kompleksy: Kerastim przeciw wypadaniu włosów i Baicapil przyspieszający wzrost włosów. Zawiera także bardzo istotny przy tym typie włosów filtr UV ochraniający przed promieniowaniem słonecznych, a także panthenol, który zapobiega utracie objętości. Skład Nanoil do włosów niskoporowatych wzbogacono także o dwie witaminy – wit. A zapobiega wypadaniu włosów, a wit. E zwalcza wolne rodniki, które mogłyby osłabić włosy.
Warto wspomnieć przy okazji o tym, że olejek Nanoil do włosów niskoporowatych to jedyny kosmetyk, który działa nie tylko na powierzchni włosa, ale również w jego wnętrzu oraz w skórze głowy. Nie ma drugiego tak kompleksowego produktu. Oprócz tego, że upiększa włos na całej długości i zapewnia mu ochronę, wzmacnia także barierę wodno-lipidową skóry głowy i reguluje zachodzące w niej procesy. Zdrowa skóra to pełne witalności cebulki i piękne włosy.
Opakowanie Nanoil. Elegancja i nowoczesność
Nie da się przejść obojętnie obok olejków Nanoil. Cała seria prezentuje się niezwykle elegancko. To tak, jakby mieć kawałek luksusu w swoich rękach. Olejek Nanoil do włosów niskoporowatych ma 100 ml pojemności, choć na pierwszy rzut oka wydaje się nieco większy. To za sprawą bardzo grubego szkła, które zabezpiecza cenną zawartość. Prosta butelka utrzymana w kolorystyce czerni i złota, którą połączoną z naturalnym, ciemnym drewnem, to efektowne rozwiązanie. Zewnętrzny, błyszczący, intensywnie czarny kartonik idealnie komponuje się z produktem.
Wydajna formuła Nanoil do włosów niskoporowatych to złocisty, lekki i świetnie wchłaniający się olejek. Niespotykany jest aplikator, jaki marka postanowiła zastosować w swoim produkcie. Nie przypomina małych i prostych dozowników. To niezwykle wygodna pompka o płaskiej, dość dużej końcówce idealnie dopasowanej do opuszek palców. Dzięki takiemu rozwiązaniu aplikacja jest szybka i przyjemna, bo łatwo nabieramy idealną porcję produktu.
Sposób użycia Nanoil, czyli zrób to po swojemu
Kolejna innowacja w produktach marki Nanoil to sposób użycia. Olejek Nanoil do włosów niskoporowatych (tak jak każdą z trzech wersji) można używać na wiele sposobów. Nadaje się do aplikowania zarówno na włosy, jak i skórę głowy, ponieważ ma naturalny skład zapełniony substancjami o pozytywnych właściwościach. To formuła wolna od silikonów, parabenów i substancji szkodliwych, dzięki temu nie zatyka porów, nie zaburza pracy gruczołów łojowych i nie powoduje podrażnień skóry głowy. Nanoil do włosów niskoporowatych to idealne rozwiązanie.
Sama decydujesz, jak i kiedy nakładać produkt. Jedyny warunek to systematyczność, bo tylko regularne dostarczanie komórkom skóry i włosów cennych składników daje gwarancję skuteczności. Nanoil do włosów niskoporowatych można nakładać wieczorem, rano lub w trakcie dnia. Nadaje się do olejowania na sucho lub mokro. Można go stosować przed myciem albo po myciu włosów, przed stylizacją lub po niej. Możliwości są tysiące, a wybór idealnego sposobu aplikacji zależy od naszych potrzeb i czasu, jakim dysponujemy.
Nie moge się jakoś przekonać do olejowania, boję się, że to jeszcze bardziej przeciąży mi włosy. Jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że tłusty olejek może pomóc na przetłuszczające się włosy.
Mnie ten olejek bardzo pomógł. Używałam wielu różnych szamponów, wcierek, płukanek, ale jeśli pomagały to na krótko i problem wracał, kiedy włosy przyzwyczajały się do takich środków, najpierw zaczęłam nakładać olej kokosowy
uwielbiam masło shea, świetnie wpływa na moje włosy, ale niedawno przeczytałam, że olejowanie najlepiej działa jak się połączy kilku olejków i rozglądałam się za takim produktem, na pewno zdecyduje się na ten ze względu na jego skład
Masło shea z moimi włosami nie bardzo się lubi za to jest cudownym balsamem do ciała!
bardzo ładne to opakowanie, ale olejek nie na moją kieszeń
z tą systematycznością to u mnie najtrudniej, szybko mi się odechciewa 🙂
olejuje regularnie od prawie 2 lat, nakładałam już różne olejki na włosy, ale tego jeszcze nie miałam, bardzo chętnie przetestuję, bo lubi takie gotowe mieszanki a ta ma ma bardzo dobre opinie na blogach włosomaniaczek
Z tych olejków, które są tu w składzie znałam tylko olej rycynowy, kokosowy i masło shea, dlatego byłam bardzo, bardzo miło zaskoczona konsystencją nanoila, bo jest bardzo lekka i bardzo łatwo się go aplikuje, bo z rycynowym miałam spore trudności 🙂 używam od miesiąca i po tym czasie mogę powiedzieć, że włosy na pewno lepiej się układają. Mnie najbardziej zależy na tym, żeby było ich trochę więcej jestem bardzo ciekawa jak pod tym kątem sprawdzi się nanoil
ja mam niezbyt fajne doświadczenie z olejkiem rycynowym, najpierw bardzo ciężko było mi go nałożyć, bo się ten olejek się lepi a potem myślałam, że nigdy go nie zmyję, chyba z 5 razy myłam włosy.
Fajnie, ze tu orprócz olejków ( bo taką mieszankę każdy może sobie zrobić) są jeszcze te dodatkowe składniki jak kerastim i baicapil 🙂
Dla mnie to najlepszy kosmetyk do włosów jakiego w ogóle używałam
Moja przyjaciółka ma ten olejek i jej bardzo pasuje, ja nałożyłam na swoje, a też wydawało mi się, że moje włosy są niskoporowate, i niestety porażka. Bardzo kiepsko wyglądały.
Może to kwestia metody olejowania? Nie każdym włosom służy każdy sposób nakładania olejku, u mnie kompletnie nie sprawdza się olejowanie na mokro i spanie z olejkiem na włosach, max 2 to godziny, jak trzymam dłużej to też nie wyglądają najlepiej po umyciu
\Jestem w trakcie kuracji nanoilem do wysokoporowatych, bardzo chcę obniżyć porowatość swoich włosów, idealne by były niskoporowate 🙂 wiem, że wielu dziewczynom udało się to zrobić dzięki olejkom.
Aktualnie nakładam olej lniany na moje wysokoporowate w tym samym celu 🙂 tez liczę na obniżenie porowatości
mnie ten olejek aż tak nie zachwycił; jest ok ale nie wiem czy kupię następne opakowanie, jest jeszcze trochę olejków do przetestowania
Ja przez długi czas nakładałam olejek rycynowy na skórę głowy a na włosy na całej długości kokosowy, zajmowało mi to troche czasu ale efekty były naprawdę super. Pierwszy raz czytam o tym olejku i powiem szczerze że tak mnie zainteresował, że właśnie o zamówiłam 🙂 fajne, że można go nakładać i na skórę i na włosy. Nie mogę się już doczekać 🙂