Świeżość na co dzień- makijaż z mocnym akcentem na policzkach

Ten makijaż – mimo iż nie grzeszy subtelnością, jest idealnym rozwiązaniem na dzień. Będzie idealnym rozwiązaniem na wszystkie te dni, kiedy Twoja skóra wydaje się matowa, zgaszona i zmęczona. Mocno zaznaczone kości policzkowe za pomocą różu w intensywnym odcieniu sprawią, że skóra wyda się zdrowsza, a cała twarz nabierze wyrazu i rześkości.

makijaz na policzkach

  1. Wykonaj zwyczajowy makijaż twarzy za pomocą bazy [od makijaż, podkładu i pudru transparentnego. Zdyscyplinuj brwi (idealny do tego będzie wosk do brwi, lub specjalna maskara w odcieniu pasującym do koloru Twoich brwi).
  2. Sięgnij po brązową kredkę w odcieniu ciemnej czekolady. Narysuj za jej pomocą kreskę na dolnej krawędzi rzęs, po ich zewnętrznej stronie. Teraz należy rozetrzeć kreskę. Aby spojrzennie nabrało głębi, użyj do tego celu pędzelka z cieniem w kolorze ciemnej czekolady lub – jeśli takiego nie posiadasz- po prostu dosyć ciemnego brązu. Aby makijaż dolnej powieki wyglądał naturalnie i nie rozpraszał, cień musi być matowy.
  3. Czas zająć się górną powieką. Na linii rzęs narysuj kreskę za pomocą ciemnobrązowej kredki i rozetrzyj ją takim samym sposobem jak na dolnej powiece- czyli za pomocą pędzelka zanurzonego w brązowym, matowym cieniu. Postaraj się, aby cień delikatnie przechodził na całą powiekę i ginął w jej załamaniu, nie wychodząc jednak poza ruchoma część powieki.
    Jeśli krawędzie powstałe po nakładaniu cienia rzucają się zbyt mocno w oczy (dzieje się tak najczęściej wówczas, gdy możesz pochwalić się wyjątkowo jasną karnacją) sięgnij po puder transparentny i z jego pomocą delikatnie rozetrzyj krawędzie cienia.
  4. Podkręć rzęsy zalotką, pomaluj je tuszem, a na policzki nałóż róż do powiek. Pamiętaj, że nie może być on ani w delikatnym, ani w zbyt intensywnym, wpadającym w brąz odcieniu. Świeżości policzkom, a zatem całej twarzy nada róż w odcieniu różanym, lub łososiowym.
  5. Na usta nałóż błyszczyk w odcieniu subtelnego różu lub po prostu bezbarwny.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *