Na czym polega peeling kawitacyjny? Efekty zabiegu

Peeling kawitacyjny (w skrócie kawitacja) to zabieg oczyszczający. Jest skuteczny, a przy tym delikatny. Sprawdzi się niezależnie od rodzaju cery i wieku klienta. Na czym polega peeling kawitacyjny i dla kogo jest przeznaczony? Jaki ma przebieg i czy należy go powtarzać? Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania i jakie daje efekty?

peeling-kawitacyjny.jpg

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny wykorzystuje proces kawitacji. Kawitacja zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia i polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową ‒ właśnie z tego powodu na początku zabiegu skóra musi być wilgotna. W kontakcie z ultradźwiękami powstają na niej mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi. W efekcie stare komórki rogowej warstwy naskórka ulegają rozbiciu.

Peeling kawitacyjny ‒ dla kogo?

Ponieważ każdy rodzaj cery wymaga złuszczenia od czasu do czasu, peeling kawitacyjny sprawdzi się we wszystkich przypadkach. Zabieg jest szczególnie polecany osobom walczącym z trądzikiem pospolitym i różowatym oraz z zaskórnikami i wągrami.

Peeling kawitacyjny to dobre rozwiązanie także dla cery mieszanej i tłustej (zmniejsza wydzielanie sebum), suchej i zmęczonej (dodaje blasku) oraz dojrzałej (spłyca drobne zmarszczki i niweluje przebarwienia).

Peeling kawitacyjny może być samodzielnym zabiegiem lub uzupełnieniem innych kuracji. Warto go zastosować jako formę przygotowania do zabiegów nawilżających i odżywczych, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Jest nieinwazyjny, dlatego sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej.

Peeling kawitacyjny ‒ przebieg

Peeling kawitacyjny trwa 30-60 minut. Na zabieg warto udać się bez makijażu. Najpierw kosmetyczka oczyszcza skórę tonikiem lub żelem, a dla wzmocnienia efektu może zastosować peeling ziarnisty. Po nałożeniu serum rozpoczyna peeling kawitacyjny, to znaczy jeździ po skórze szpatułką, która produkuje fale ultradźwiękowe. To nie jest bolesne, za to może łaskotać i drapać. Będziemy mieli wrażenie, jakby nasza twarz była masowana wibrującą szczoteczką elektryczną. Kosmetyczka będzie powoli oczyszczać poszczególne partie skóry, po czym skupi się na tych bardziej problematycznych (nos, broda itp.). Z czasem zrogowaciały naskórek zostanie usunięty.

Zazwyczaj peeling kawitacyjny kończy się mikromasażem lub aplikacją maseczki nawilżającej. Nazajutrz skóra może być zaczerwieniona. Przez maksimum trzy tygodnie należy chronić ją przed słońcem i w ciągu dnia stosować kremy z filtrem SPF 20.

Peeling kawitacyjny ‒ czy należy go powtarzać?

Osoby, które mają cerę normalną i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podobnymi zabiegami, mogą poddać się pojedynczemu peelingowi kawitacyjnemu, na przykład żeby odświeżyć skórę jesienią. Z kolei osoby z cerą problematyczną powinny wykonać serię zabiegów (3-6) w odstępach tygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych. Taka kuracja gwarantuje trwały efekt.

Peeling kawitacyjny ‒ przeciwwskazania

Nie należy decydować się na zabieg w przypadku ciąży, osteoporozy, padaczki, chorób tarczycy, niewydolności krążenia, zakażenia skóry, metalowych implantów, rozrusznika serca i nowotworu.

Peeling kawitacyjny ‒ efekty

Peeling kawitacyjny oczyszcza naskórek z martwych komórek, dlatego dokładnie oczyszcza skórę i hamuje rozmnażanie się bakterii. Wibracje pobudzają krążenie, dzięki czemu skóra dotlenia się i szybciej się regeneruje. Już po pierwszym zabiegu widać znacznie mniejszą ilość wągrów i poprawę gospodarki wodnej skóry. Ponadto peeling kawitacyjny sprawia, że czujemy się zrelaksowani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *